Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.08.2021 - 00:01

Strat Ibanez JDC Custom José De Castro

Ti z vás, kteří posloucháte muziku španělského rockového kytaristy José „Jopiho“ De Castra a mrkli jste se na některé z jeho YouTube videí, pravděpodobně víte, že je továrním hráčem značky Ibanez a používá model AZ2204B ve snímačové konfigurací H-S-S. Spolupráce japonské firmy s tímto muzikantem nadále pokračuje, čehož důkazem je nový signovaný superstrat Ibanez JDC Custom, který sice zachovává základní konstrukci řady AZ, ale oproti ní nabízí tradičněji pojatou elektroniku s trojicí single coilů ve stylu klasického Stratocasteru a několik dalších modifikací.

Standardní koncepci Stratocasteru odpovídá také olšový korpus a javorový krk s profilem Oval-C, jenž v tomto případě prošel tepelnou úpravou S-Tech Wood a k tělu je připojen přes ergonomický spoj, umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku z indického palisandru o radiusu 12 palců. K dispozici je 22 masivních jumbo pražců z nerezové oceli s úpravou Prestige a pro ořech široký 42 mm byla použita pravá kost napuštěná olejem.

Jak už bylo zmíněno, hlavní novinku u této signatury představuje elektronika, která místo HSS konfigurace Seymour Duncan Hyperion zahrnuje trojici jednocívkových snímačů Bare Knuckle Irish Tour, ovládaných společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým nožovým switchem. Kobylkový single coil neprochází obvodem clony, takže signál není nijak ovlivňovám odporem potenciometru ani zařazeným kondenzátorem, což má za výsledek brilantnější tón s mírně vyšším výstupem.

Na rozdíl od modelu AZ2204B s mechanikou Gotoh T1802 kotví struny u verze JDC ve dvouzvratném vibratu Gotoh 510 osazeném velkým sustain blokem pozitivně ovlivňujícím rezonanci a délku tónu. Původní uzamykatelné ladicí strojky Gotoh Magnum Lock w/H.A.P. byly nahrazeny typem Gotoh SG381-07-C-L6 MG-T s prstencovým systémem bez centrální inbusové matice nastavující výšku hřídelí.

Strat Ibanez JDC Custom José De Castro, spojující moderní konstrukci s vintage prvky kytar Fender, je dostupný v černém laku kombinovaném s třívrstvým pickguardem v patinovém světle zeleném odstínu mint. Cena dosud oficiálně nepředstaveného speciálu by se měla pohybovat okolo hranice 2300 eur včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Ibanez JDC Custom José De Castro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY