Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 26.09.2018 - 00:01

Strandberg Sälen: moderna s prvky Telecasteru

Futuristicky pojaté headless kytary švédské firmy Strandberg byly doposud doménou především progmetalových nebo fusion hráčů, což se bude snažit změnit nový model s označením Sälen. U série tvořené modely Classic a Deluxe, jejichž prototypy byly poprvé představeny na zimním veletrhu NAMM, sice zůstaly zachovány netradiční tvary včetně konstrukce bez hlavice, ale elektronika a použité materiály vycházejí z lety prověřeného Telecasteru.

Korpusy obou verzí jsou vyrobeny z olše nebo bahenního jasanu a těla variant Deluxe mají kromě rezonančních dutin také javorový top. Krk lepený z 5 kusů javoru s duální karbonovou výztuhou a patentovaným profilem EndurNeck je doplněn buď javorovým nebo pau ferro hmatníkem s 24 kompenzovanými pražci z nerezové oceli. Proměnlivá menzura se pohybuje od 25 do 25.5 palce.

Struny jsou uchyceny ve firemní kobylce EGS 5 se samostatnými segmenty doplněnými speciálními ladicími kolíky a přes nultý pražec míří do uzamykatelného headless systému. Veškerý hardware je ze špičkového materiálu používaného v leteckém průmyslu a má chromovanou úpravu. Kytary využívají dvojici single coilových snímačů Classic T z produkce renomované kalifornské značky Suhr, ovládání sestává z třípolohového nožového switche, potenciometru hlasitosti a tónové clony.

Stranberg Sälen Classic bude dostupný v odstínech Trans Butter Scotch a Ice Blue Metallic za cenu 1 795 dolarů, verze Deluxe v barvě Candy Apple Red vyjde na 2 095 dolarů a stejný typ se žíhaným topem v transparentním laku Vintage Burst je nabízen za 2 195 dolarů. K nástrojům bude dodáváno kvalitní polstrované pouzdro.

Tagy Strandberg Strandberg Sälen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY