Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.02.2020 - 00:01

Stowattové kombo Boss Katana-Artist MKII

Před pár měsíci dorazila na trh druhá generace modelingových kytarových aparátů Boss Katana, jejíž nabídku nyní japonský výrobce posiluje o vlajkovou loď Katana-Artist MKII. Kombo s výkonem 100W je osazeno špičkovým dvanáctipalcovým reproduktorem Waza Craft a disponuje Solo boostem nebo hardwarovými korekčními funkcemi včetně globální ekvalizace.

Stejně jako klasické řada Katana MKII je i tato verze vybavena desítkou emulací různých zesilovačů (Brown, Lead, Crunch, Clean, Acoustic s volbou Variation), efektovou jednotkou s možností zapojení až pěti efektů současně, obvodem Power Control, systémem Dual Link, podporou editační firemní aplikace atd.

Artist navíc umožňuje globální změnu zvukového charakteru prostřednictvím sekce Tone Shape s tlačítkem EQ (3 mody nastavitelné v aplikaci Tone Studio) a rotačním přepínačem volícím mezi trojicí režimů Contour. Interakci a následnou projekci ovlivňuje funkce Cab Resonance s režimy Vintage, Modern, Deep, hlasitost hraného partu lze zvýraznit pomocí Solo boostu (post-amp) s nastavitelným levelem a na panelu přibylo tlačítko Bank pro rychlý přístup k osmi uloženým presetům

Analogový koncový Class-AB stupeň s patentovaným okruhem Tube-Logic je napojen na kvalitní 100W reproduktor Waza Craft G12W, vycházející ze známého modelu Celestion Greenback, a výslednému zvuku napomáhá také poctivě řešený kabinet s polootevřenou konstrukcí.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro trojici výstupů externích boxů s impedancemi 1x8/2x16 ohmů, sluchátkovou zdířku fungující zároveň jako nahrávací výstup, minijackový Aux In, port USB-B, vstupy footswitchů nebo expression pedálu, Dual Link propojující více aparátů Katana, send/return ef. smyčky, linku a DIN konektor MIDI In. Kombo Boss Katana-Artist MKII s rozměry 63 x 24.8 x 51.5 cm a váhou 19 kg bude dostupné za cca 600 dolarů.

Tagy boss Boss Katana-Artist MKII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY