Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.05.2015 - 00:01

Stowattová hlava Roland Blues Cube Tour

Začátkem roku představil Roland nová komba Blues Cube a už po několika měsících doplňuje tuto sérii zesilovačem Blues Cube Tour a otevřeným kabinetem BC 410. Slovo Blues v názvu aparátu je v tomto případě lehce zavádějící - zesilovač totiž pokrývá velkou paletu zvuků použitelných od jazzu, přes funk, pop až k rocku.

Vlajková loď řady Roland Blues Cube je osazena koncovým stupněm o výkonu 100 wattů, předzesilovač využívá patentované technologie Tube Logic, nechybí rozhraní USB pro přímé nahrávání, symetrický XLR konektor Line Out nebo MIDI In pro ovládání kontrolerem nebo jiným externím zařízením (efektem) vybaveným MIDI výstupem.

Hlavní panel je osazen dvojicí nástrojových vstupů s rozdílnou citlivostí, čistý a zkreslený kanál je možno sloučit tlačítkem Dual, oba kanály mají vlastní třípásmové korekce, spínače Boost a společné ovládání reverbu a presencí. Kromě potenciometru Master lze celkovou hlasitost regulovat také čtyřpolohovým otočným přepínačem, jenž umožňuje volit mezi výkony 0.5, 15, 45 wattů nebo Max.

Zadní strana zesilovače je kromě výše popsané konektivity vybavena také dvojicí efektových smyček, jackovým zástrčkami pro klasické footswitche (kanály, dual mode/ EFX loop A/B) a speciální přepínač Roland GA-FC, jenž navíc disponuje mody Boost, Mid Boost, zapínáním reverbu a režimem Manual. Najdeme zde i sluchátkový výstup a samozřejmě konektor pro reprobox s přepínáním impedancí (4, 8 nebo 16 ohm).

K zesilovači je možno pořídit také bednu s označením Cabinet410, která je osazena čtyřmi desetipalcovým reproduktory Roland Blues Cube V-10/50, navrženými speciálně pro tuto řadu. Kabinet má impedanci 4 ohmy a poměrně kompaktní rozměry 677x317x698 mm s hmotností cca 25 kg.

Pokud se poohlížíte po slušném aparátu a nepatříte mezi ortodoxní lampové puristy, tak si nový Roland Blues Cube Tour vyzkoušejte. O zvukových kvalitách této série vypovídá i fakt, že na komba Blues Cube hraje i věhlasný kytarista Eric Johnson, jenž je kromě svých muzikantských kvalit známý také svým nekompromisním přístupem ke zvuku.

Tagy ROLAND Cube-80GX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY