Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sting reaguje na situaci na Ukrajině akustickou verzí skladby Russians

Sting se rozhodl apelovat na ukončení bojů na Ukrajině novým provedením skladby Russians z jeho úspěšného debutového alba The Dream Of The Blue Turtles, vydaného v roce 1985. Živě zahranou, čistě akustickou unplugged verzi bez synthů a zásadních zvukových či postprodukčních úprav, pouze s kytarou a violoncellem, představil na Instagramu a YouTube jako „prosbu za naši společnou lidskost“.

„Za mnoho let od jejího vzniku jsem tuto píseň zpíval jen výjimečně, protože jsem si nikdy nemyslel, že by mohla být znovu aktuální. Ale ve světle krvavého a žalostně chybného rozhodnutí jednoho muže napadnout mírumilovného, neohrožujícího souseda je tato píseň opět prosbou o naši společnou lidskost. Pro statečné Ukrajince bojující proti této brutální tyranii a také pro mnoho Rusů, kteří proti této nehoráznosti protestují navzdory hrozbě zatčení a uvěznění – my všichni milujeme své děti. Zastavte válku,“ říká Sting na začátku záznamu.

Tagy Sting Sting – Russians

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY