Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.03.2020 - 08:00

Steve Vai prezentuje část svého kytarového arzenálu

Steve Vai pozval do svého domácího studia Harmony Hat redakční tým magazínu Reverb a představil mu některé nástroje ze své rozsáhlé sbírky. Kytarista prezentuje na přiloženém videu např. zakázkový model Music Man, kombinující sedmistrunnou koncepci se segmentem založeným na konstrukci sitar, který použil při nahrávání alba Modern Primitive, nechybí Vaiův první profesionální nástroj – razantně modifikovaný Strat z roku 1976, Ibanez JS s úpravou blowtorch (dárek od Joea Satrianiho), unikátní Guild z osmdesátých let nebo bizarní kreace Ultra Zone.

Na zdi nahrávací místnosti visí také Ibanez „Heart“ s trojicí krků, luxusní Fender Jazzmaster z Custom Shopu, burstový Stratocaster z roku 1958, Gibsony LP Standard, LP Custom Mick Ronson, SG či Firebird a součástí kolekce je i Strat, který Vai dostal od Yngwieho Malmsteena. Jádrem celé sbírky je samozřejmě signovaná řada JEM, zastoupená mimo jiné slavným kouskem EVO, několika variantami FLO, speciálem Xavier osazeným 16 pražci na oktávu, modelem s dvojicí hřídelí upraveného vibrata Edge, sedmistrunným Ibanezem „DNA“, a své místo zde mají také nástroje z nové edice PIA.

Tagy Steve Vai
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY