Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.09.2021 - 08:00

Steve Vai hostuje ve skladbě i klipu Jonaha Nilssona Diamond Ring

Kytarový mág Steve Vai si rád zahraje i hudební žánry, s nimiž není primárně spojován, což potvrzuje např. spolupráce se zpěvačkou Nelly Furtado, jejímž výsledkem bylo komorní provedení songu I'm Like a Bird, odehraného na předávání cen Grammy v roce 2002. Před časem Vai spojil síly s Jonahem Nilssonem – zpěvákem a klávesistou stockholmské trojice Dirty Loops – a natočil s Nilssonovou novou doprovodnou kapelou nadupaný funky singl Diamond Ring.

Vai, vyzbrojený blankytně modrým Ibanezem JEM, obstaral v tracku finální kytarové sólo, jeho vizuály pro klip byly natáčeny samostatně před zeleným plátnem a do původního záznamu poté přidány. Druhým hostem, kterému patří samotný závěr videa, je ikona hudebního průmyslu producent Quincy Jones.

„Na světovou scénu proniká nová generace brilantních muzikantů vybavených obrovským potenciálem a tato skladba je toho důkazem. Posouvá pop do další dimenze groovu, muzikálnosti a energického projevu. Je to ohromující,“ okomentoval Steve Vai kvality Jonaha Nilssona a jeho bandu, tvořeného baskytaristou Tobiasem Grenholmem, bubeníkem Kefou Figaroem, klávesákem Kristianem Kraftlingem a kytaristou Jesperem Naenfeldtem.

Tagy Steve Vai Jonah Nilsson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY