Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Steve Vai a Ellen Alaverdyan: guitar hero a desetiletá basistka na jednom pódiu

Steve Vai absolvoval turné Inviolate 2022 opět s kapelou ve složení Phillip Bynoe – basa, Jeremy Colson – bicí, David Weiner – kytara, ale tradiční obsazení tentokrát se tentokrát rozšířilo o hostující kytaristku Nili Brosh, ke které se na koncertu v lasvegaském klubu House of Blues přidala také desetiletá baskytaristka Ellen Alaverdyan. Enormně talentovaná muzikantka začala s baskytarou teprve před dvěma lety, ale už se stačila zařadit mezi hráčky, které jsou díky skvělé herní technice schopny oslovit zástupy fanoušků.

Kromě pódiového jamu v Las Vegas byla Ellen pozvána i do Vaiova soukromého hollywoodského studia Concord Hut a podporu jí vyjádřil mimo jiné také basista Victor Wooten. „Byl to nejpamátnější den mého života. Byla to absolutní čest stát na pódiu se Stevem Vaiem,“ říká Ellen, která do House of Blues dorazila vyzbrojená modrý m čtyřstrunným StingRayem Sterling by Music Man. Video z tohoto koncertu už na YouTube přesáhlo 1.3 milionu zhlédnutí.

Tagy Ellen Alaverdyan Steve Vai

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY