Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Stanou se Poletíme? vlajkovou lodí Music Clusteru?

Brněnští Poletíme? jsou spolu už pět let, chystají čtvrtou desku, kterou bude produkovat Ondřej Škoch z Chinaski, a jedou Jaro na vás tour! Proslýchá se, že své nové album připraví ve spolupráci s crowdfundingovým portálem Music Cluster. Ten dnes na rozdíl od konkurenčního Hithit.cz ještě žádnými většími jmény neoplývá. Poletíme? by se tak mohli stát jeho vlajkovou lodí, která by na portál po nepříliš známých grupách jako Vagyny Dy Praga nebo Jelení Loje mohla upřít více pozornosti.

Turbo šanson brněnských Poletíme?, jejichž první tři desky si na internetu stáhlo už více jak 15 tisíc lidí, teď můžete vidět například 12. 4. v pražském Rock Café (právě tam o všech novinkách kapela své fanoušky bude poprvé blíže informovat), 17. 4. na brněnské Flédě, 18. 4. v ostravském Barráku a 19. 4. v Českém Těšíně. Na každý pád se Poletíme? nechali slyšet, že "zbourají Prahu a do dvou hodin ji postaví novou". Klást důraz přitom budou jako obvykle na vtipné, poetické, přímočaré a současně lehce vulgární texty a nudit byste se neměli ani po stránce hudební, kdy kapela obsáhne stejně dobře punk jako jazz. Těšit se můžete i na videoklip ke skladbě Flašinety, který kapela právě dokončuje.

Crowdfundingový Music Cluster může být šancí pro řadu (nejen) začínajících muzikantů. Rozjel se už loni v říjnu a jako přidanou hodnotou navíc nabízí možnost následné realizace úspěšného projektu tak, aby výsledek odpovídal představě interpreta. Malinko rozpačitě snad na znalce českých poměrů alternativní i "většinové scény" mohou působit slova jeho tvůrců o pomoci kapelám, zpěvákům a hudebním skupinám "zorientovat se, proniknout a uspět v hudebním průmyslu". Sehnání peněz na desku či video bude motivací patrně zásadní, a pak se uvidí. Přejeme Music Clusteru i Poletíme? hodně zdaru.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY