Přejít k hlavnímu obsahu
Jakub König - Po, 31.10.2016 - 08:30

Společná zvířecí síla

Nová kapela je vždycky dobrodružství. Obzvlášť, když k ní přizvete pár kamarádů. Je tu chuť, očekávání i těšení, ale nikdo moc netuší, co z toho vlastně bude.

Jen co se trochu rozkřiklo, že máme Zvíře jménem podzim, vyrazili jsme poprvé do studia. Strávili jsme tam čtyři dny a natočili základy čtyř skladeb. Což samo o sobě není nic světoborného, ale pro nás to byl pochopitelně velký krok. Jednak jsme se konečně všichni potkali, jednak jsme si ověřili, že by to mohlo fungovat. A hlavně jsme se do toho konečně pustili.

Hned druhý den přímo ve studiu vznikla z rozpracovaného kousku textu nová a velice intenzivní písnička, která se společně slévala dohromady, až vytvořila takový mantricky mohutný proud. Byl pro mne neuvěřitelný zážitek, pozorovat, jak ta skladba nabývá na síle, jak se transformuje, jak se rodí pod rukama.

V takhle početné skupině jsem nikdy nic podobného nezažil.

Když poslední den dorazila neplánovaně i Maruška Puttnerová a tuhle divokou podivnou hymnu na první dobrou nazpívala, bylo to pro mne velké znamení, že jdeme správným směrem.

Právě tahle společná síla, ta společná fascinace vznikajícími věcmi, je moment, který bych za nic nevyměnil. V tu chvíli se ta vysněná kapela, to Zvíře, poprvé doopravdicky nadechlo samo za sebe.

Vlastně všechny čtyři písničky, které jsme roztočili, by nějakým způsobem mohly fungovat jako singl. Ale vybrali jsme si právě tu Zvíře jménem podzim, jejíž dokončení mi před půl rokem dodalo odvahu, abych celou tu “cirkusovou partu” svolal dohromady.

Teď je to napínavé. Původně jsme chtěli singl pustit i s klipem ven na začátku listopadu. Ve chvíli, kdy jsme ale písničku začali rozebírat a připravovat na mix, vyběhlo na nás spoustu dílčích problémů. Hlavně s časem a energií všech zúčastněných. Ale pokud to nebude super, určitě to Zvíře nepustíme z vodítka.

Zároveň se pereme s určitými technickými problémy při přípravě videoklipu. Ale Linda Arbanová, která se nám stará o pohyblivé obrázky, přišla s několika super řešeními, které teď společně aplikujeme. Je to napínavé, hraje se o čas, jsou v tom emoce a velká radost. Těším se z toho všeho v tuhle chvíli ještě mnohem víc, než na ten singl a klip.

Tagy Glosa Jakub König Kittchen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jakub König, foto: Tereza Kunderová
Písničkář, textař a výtvarník. Zvíře jménem podzim, Kittchen, dříve Obří broskev. Píšu knížky i scénáře, kreslím komiksy…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY