Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.12.2016 - 00:01

Špičkový kytarový hardware od Schalleru

Renomovaný výrobce kytarových mechanik a dalšího hardwaru Schaller se díky kvalitě svých produktů, vyráběných s pověstnou německou precizností, dlouhodobě řadí ke špičkovým značkám daného segmentu. K nejnovějším přírůstkům nabídkového portfolia této firmy patří modernizované ladicí strojky sérií M6 a GrandTune Classic a jednodílná zamykatelná kobylka Signum s podobným systémem, jakým své dražší americké modely nástrojů osazuje např. Paul Reed Smith.

Strojky z edice M6 s převodem 18:1, samomazacím systémem LX6-Lube a extrémně hladkým chodem (technologie Velvet Tec) jsou nyní dostupné v modifikovaných verzích M6 Double Pin, M6 180°, M6 135°, M6 90° a M6 Mini v povrchových úpravách Nickel, Chrome, Satin Chrome, Black Chrome, Gold, Ruthenium, Satin Pearl, Vintage Copper, Satin Black a Satin Gold.

Lze si brat také z celkem desítky různých typů rondelů (kov, perleť, eben, galalit, kost) ve dvou velikostech a šestice rozdílných hřídelí - uzamykatelné pomocí zadního šroubu nebo z horní strany, modely pro rovnou nebo zkosenou hlavici a varianty Classic a Classic DeLuxe. Ceny těchto mechanik se pohybují pod hranicí 100 Euro za sadu.

Pro klasickou kytaru jsou určeny stylové strojky GrandTune Classic v designu Hauser nebo Lyra s otevřenými mechanismy, oválnými nebo hranatými rondely vyrobenými z bílé a šedé perleti, galalitu, exotického dřeva snakewood, černého akrylátu nebo ebenu. Na výběr jsou černé a bílé hřídele s mosazí vyloženými otvory úchytů strun.

Nová kobylka Signum ve verzi wraparound je z jednoho kusu zastávajícího funkci struníku i kobylky, kotvící šrouby disponují spodní maticí, která se po nastavení výšky přitáhne pomocí dodávaného klíče a fixuje tak spoj mezi šroubem zapuštěným přes kovové lůžko do korpusu a spodní hranou masivu kobylky. V balení najdete i dva imbusové klíče pro nastavení oktáv a uzamčení.

Schaller Signum bude nabízena v barvách Nickel, Chrome, Satin Chrome, Black Chrome, Gold, Ruthenium, Satin Pearl a Vintage Copper. Pokud uvažujete o upgradu vašeho nástroje, tak hardware od Schalleru představuje skvělou volbu pro zlepšení stability ladění a také celkového zvuku.

Tagy Schaller hardware
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY