Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.08.2015 - 00:01

Speciální edice overdrivu Joe Bonamassa MXR FET Driver

Známý výrobce efektů a hudebního příslušenství MXR vydává ve spolupráci s excelentním bluesovým kytaristou Joem Bonamassou limitovanou edici overdrivu Joe Bonamassa MXR FET Driver Pelham Blue M265, jenž je designově modifikovanou verzí sériově vyráběného pedálu MXR JB FET Driver CSP265 z produkce firemního Custom Shopu.

Oproti původnímu černému modelu se zlatými potisky je speciální řada provedena ve světle modrém odstínu Pelham Blue s bílým fontem a změnu zaznamenalo také rozmístění potenciometrů s rozdílnými knoby. Ve srovnání z CSP265 se novinka díky těmto úpravám vizuálně posunula směrem k dnes tak oblíbenému vintage designu.

Driver, který Bonamassa používá především pro nakopnutí zkresleného kanálu zesilovače v sólových pasážích, využívá plně analogového obvodu postaveného na FET tranzistorech, které zvuku dodávají příjemně lampový charakter a dynamiku.

Čtveřice ovladačů sestává z aktivních korekcí basů a výšek a potenciometrů Level a Drive. Pro oříznutí vyšších frekvencí slouží tlačítko Hi Cut s limitační Led diodou. Driver je zapojen v režimu true bypass, jenž neovlivňuje průchozí signál v případě vypnutého efektu.

Limitovaná řada zkreslovače Joe Bonamassa MXR FET Driver Pelham Blue M265 bude čítat 300 kusů a efekt lze objednat pouze na Bonamassově e-shopu. V ceně 169.99 dolarů je zahrnuto také tričko s poměrně vkusným potiskem. Na trhu dostupnější černá varianta z Custom Shopu má trochu překvapivě identickou cenovku.

Tagy MXR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY