Přejít k hlavnímu obsahu
Všem finalistům soutěže pořadatelé natočili s televizním štábem videozáznamy živých vystoupení, foto: Jiřina Hlasivcová
redakce - Po, 21.06.2021 - 19:00

Soutěž Top RoofTop Talenty má dva vítěze: Funky Monx a The Sidewaves

Klání kapel z Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021 zná vítěze Ceny odborné poroty. A jsou jimi hned dvě skupiny, funkoví Funky Monx a indie popoví The Sidewaves. Oba vítězné projekty pochází z Karlových Varů. Porotci z řad hudebních profesionálů vybírali mezi pěti finalisty na základě videozáznamů živých vystoupení. Videa natočil hudebníkům štáb krajské internetové televize MVTV v divadelním sále Domu kultury Sokolov. 

Právě také startuje online anketa o prvenství v Ceně diváků. Hlasující třemi hlasy hodnotí živá koncertní videa na webu Institutu H21, který zajistil platformu pro anketu místních talentů. Každý může hlasovat pouze jednou. Podpořit soutěžící je možné do půlnoci 30. června.

„S kolegy porotci jsme při hodnocení nakonec došli k nerozhodnému výsledku. Shodli jsme se, že proto udělíme první místo oběma kapelám. Mohu-li mluvit za ostatní, zohledňovali jsme nápaditost, provedení, energii projevu a potenciál na aktuálním hudebním poli a v těchto a dalších parametrech nám oba vítězové vyšli rovnocenní,” říká porotkyně, pořadatelka kulturních akcí a zastupitelka Karlovarského kraje Markéta Monsportová.

Jedni z vítězů soutěže Funky Monx při nahrávání soutěžních live videí, foto: Jiřina Hlasivcová

Odborná porota volila z multižánrové pětice kapel rockových Meat Mincer, folkové kapely Zavěšený kafe, instrumentálního metalu End of Scream a vítězných Funky Monx a The Sidewaves. Dvojice talentovaných skupin získává poukaz na nákup hudebních nástrojů a příslušenství na kytary.cz, deset nahrávacích hodin zdarma v profesionálním studiu Gerys, workshop se zahraničním producentem hrazený Ochranným svazem autorským a osobní poradenství od booking agenta a dramaturga festivalu Top RoofTop. Obě kapely vystoupí také na partnerských festivalech Žižkovská noc v Praze a Festivalu na ulici v Plzni. 

„Pro pořadatele kulturní akce jsou záznamy vystoupení mnohdy stěžejní, aby se mohl rozhodnout, zda kapelu, kterou ještě neviděl naživo, obsadit či ne. Obzvláště po období bez koncertů, kdy se mohou kapely prezentovat mnohdy jen garážovou audionahrávkou. Cílem bylo, aby si každý z přihlášených ze soutěže něco odnesl. Nejen vítězové. Ať už se jedná o profesionální videozáznamy nebo domluvené koncerty mezi pořadateli napříč krajem i mimo něj, které z ohlasu soutěže vzešly,” říká produkční Top RoofTop Talentů a dramaturg Top RoofTop festivalu Ricardo Delfino.

Druzí finalisté soutěže - indie-popový The Sidewaves při natáčení živého videozáznamu, foto: Jiřina Hlasivcová

Projekt Top RoofTop Talenty vznikl jako online alternativa v době zavřených klubů a zrušených kulturních akcí. S rozvolněním kultury pořadatelé ohlásili z loňského roku přesunutý ročník festivalu Top RoofTop. Ten se koná 3. července na náměstí Dr. Milady Horákové v Karlových Varech s hvězdami jako skupina Vltava nebo Beata Hlavenková s Kapelou snů.

Tagy Top RoofTop Talenty Top RoofTop festival

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY