Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

SoundCzech podpoří vaše zahraniční turné i účast na konferencích

Česká hudební kancelář SoundCzech otevřela nové výzvy na podporu umělců a dalších hudebních profesionálů. Ve hře je aktuálně už druhé kolo výzev OnRoad a Connect. Otevřela se také podpora účasti na konferencích FiftyLab v Bruselu a Most Wanted: Music v Berlíně. Uzávěrky přihlášek jsou 15. srpna.

Výzvy OnRoad a Connect se vyhlašují letos už podruhé. „V prvním kole se sešlo hodně přihlášek, ne všechny projekty jsme mohli podpořit, a tak jsme výzvu otevřeli znovu pro druhou polovinu letošního roku,” vysvětluje za SoundCzech Radek Pavlovič.

Výzva On Road se zaměřuje na podporu zahraničních turné a má napomoci větší přítomnosti českých umělců na mezinárodní scéně. Finanční částka v maximální výši až 30 tisíc je určena pro již mezinárodně aktivní umělce a může pokrýt např. cestovní náklady a další režii. Podporu ve výši 20 tisíc korun je možné získat v rámci výzvy Connect. Ta je určena pro podporu výměnných koncertů českých umělců v zahraničí. Opět je jejím úkolem zvýšení povědomí o českých umělcích ve světě. Přihlášky k oběma výzvám je možné podávat do 15. srpna 2023.

Vyražte s podporou SoundCzechu na hudební konference

SoundCzech vyhlásil první kolo podpory účasti na zahraničních konferencích, které se odehrají letos na podzim. První výzvy se týkají eventů Fifty Lab a Most Wanted: Music. Festival Fifty Labs se koná od 15. do 17. listopadu v Bruselu a zaměřuje se na objevování a prezentaci nových talentů napříč žánry. Fifty Lab se vyznačuje svým inovativním a experimentálním přístupem a dramaturgií. Každý ročník přináší široký výběr akcí, od koncertů až po interaktivní workshopy a panelové diskuze. Přitahuje jak místní publikum, tak i mezinárodní hudební profesionály, kteří hledají nové a zajímavé tváře. SoundCzech účast podporuje částkou čtyři tisíce korun, přičemž výzva je určena pro hudební profesionály, např. manažery, novináře, promotéry nebo booking agenty. Deadline na podání přihlášky do výzvy Links OUT – Fifty Labs je 15. srpna 2023.

Do 15. srpna lze také podávat přihlášku na hudební konferenci The Most Wanted v Berlíně. Koná se v termínu od 14. do 16. listopadu 2023. SoundCzech zajistí akreditaci a částkou dva tisíce korun podpoří až deset hudebních profesionálů (manažeři, promotéři, booking agenti, novináři…). Berlínská konference, kterou pořádá Berlin Music Commission, každoročně přitahuje profesionály z hudebního a kreativního průmyslu z celého světa. Součástí jsou inspirativní přednášky, workshopy, diskuze a setkání, které se zaměřují na současné otázky a výzvy napříč kreativními průmysly.

Veškeré informace k aktuálním výzvám najdete ZDE.

Tagy SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY