Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.01.2023 - 00:01

Snímače Fender Jazzmaster a další doplňky ze série J Mascis

Na závěr letošního roku připravil Fender kolekci doplňků zaštítěných jménem kytaristy, skladatele, zpěváka a frontmana altrockových ikon Dinosaur Jr. Josepha Donalda Mascise Jr., vystupujícího pod jménem J Mascis, kterému firma v minulosti navrhla také dva signované nástroje Squier J Mascis Jazzmaster a Fender J Mascis Signature Telecaster. Speciální edice zahrnuje dvojici snímačů J Mascis Jazzmaster Pickup Set, kroucený nástrojový kabel, sadu trsátek a dva popruhy.

Oba single coily jsou osazeny magnety Alnico 2, jež společně s vintage konstrukcí včetně smaltovaného vinutí, produkují dostatečně agresivní, ale zároveň příjemný tón s muzikálními hřejivými výškami a čitelnými basy. Kobylková verze s odporem 7.31 kOhm disponuje indukčností 3.7 H, zatímco lehce rozdílně kalibrovaná krková varianta nabízí odpor 7.27 kOhm a indukčnost 3.6 H.

Rovnoměrné odezvě jednotlivých strun napomáhají zapuštěné pólové nástavce, snímače jsou uloženy v tradičních plastových krytech s odstínem slonové kosti, mikrofoničnost a náchylnost ke vzniku zpětné vazby eliminuje vosková lázeň a stejně jako u letitých originálů dostaly duální vývody látkový oplet.

Jak už bylo zmíněno, u Artist série Fender J Mascis Collection lze vybírat také ze dvou typů stylových nástrojových popruhů J Mascis Magenta Flower a Yellow Burst, sady šesti celuloidových trsátek J Mascis Dinosaur Jr. Pick Tin o síle medium nebo krouceného kabelu J Mascis Coiled Instrument Cable s maximální délkou 9 metrů. Kabel o průměru 8 mm má odolnou vnější vrstvu z PVC, kvalitní firemní niklované jacky (rovný / lomený) a vodiče z 95% bezkyslíkaté mědi.

Oficiální ceny byly v případě americké části nastaveny v následujících relacích: J Mascis Jazzmaster Pickup Set cca 130 dolarů, popruhy shodně cca 33 dolarů, sada trsátek v kovové krabičce cca 12 dolarů a kabel cca 60 dolarů.

Tagy Fender Fender J Mascis Jazzmaster Pickup Set Fender J Mascis Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY