Přejít k hlavnímu obsahu
Symbolem toho dobrého je pro nás slunce | Foto: archiv On Fire
Symbolem toho dobrého je pro nás slunce | Foto: archiv On Fire
Jan Duchoslav -

Slunce už vyšlo, je potřeba myslet na to dobré

Singl Slunce už vyšlo jsme s ON FIRE začali tvořit v létě 2018. Tenkrát náš kytarista přišel na zkoušku kapely s kytarovým riffem a píseň se začala pomalu vyvíjet. Vzhledem k tomu, že jsme song chtěli vydat v létě, musela celá realizace nejdříve počkat a „uzrát“. Vložili jsme píseň na čas do šuplíku a vrátili se k ní v létě 2019, kdy jsme dopsali refrén a bridge. Pořád jí ale něco chybělo…

S rokem 2020 přišla nejen pandemie koronaviru, ale i naše rozhodnutí, že v létě 2021 píseň vydáme, ať to stojí, co to stojí. S hudební produkcí nám pomohl Adam Bubik, se kterým jsme zažili skvělou spolupráci. Písničku jsme od začátku chtěli spojit s videoklipem, ke kterému nás inspirovala současná situace. Řekli jsme si, že se přece všichni těšíme na léto, výlety, dovolené, čas s přáteli, grilovačky, koupačky a tak dál… a zároveň si uvědomovali, že většina z nás žila podobně – na bytě, u jídla, Netflixu, online výuky, home officu. Vzhledem k tomu, že jsme byli (a stále jsme) zahalení každý den rouškami a nevidíme si do obličejů, tak jsme chtěli udělat klip, ve kterém tuto skutečnost zpracujeme.

Nápad byl na světě a s lidmi z produkce Kokoloko jsme ho dotáhli do konce. V srpnu letošního roku jsme úspěšně vydali náš první videoklip, který pomáhá zapomenout na pandemii a skrývá v sobě pohodovou letní atmosféru. Natáčení probíhalo ve studentském bytě na Ládví a v nedalekém Ďáblickém háji.

Píseň Slunce už vyšlo pro nás znamená instantní dávku pozitivních vibrací. Jako by mapovala chvíle, do kterých se člověk může kdykoliv dostat a radovat se – stačí jen trochu chtít. Dnes, více než kdy jindy, je potřeba myslet na to dobré. Symbolem toho je pro nás slunce, které trhá lidi z letargie a probouzí v nich naději a chuť do života. Chytlavá píseň a videoklip plný slunečních paprsků mají dohromady fungovat jako silný impuls pro kohokoliv, aby se usmál a šel hledat radost a štěstí v maličkostech.

Zároveň chceme lidem vyslat zprávu, že možná žijeme ve stereotypu a jsme omezení opatřeními, ale stále kolem sebe máme šťastné chvíle s rodinou a s přáteli. I když jsme smutní nebo se mračíme, tak jsou tu příležitosti pro úsměv a radost – třeba právě letní večery! Slunce už vyšlo zkrátka zapomíná na masky – ať už jde o roušky či masky, které na sebe pomyslně bereme, abychom z různých důvodů zakryli to, kým doopravdy jsme.

Naše kapela On Fire při natáčení klipu

Natáčení klipu vnímáme s kapelou jako zkušenost, která je pro hudební interprety nevyhnutelná a hlavně nedocenitelná. Doposud jsme se soustředili hlavně na tvorbu a nahrávání písní, ke kterým před pandemií neoddělitelně patřilo vystupování před publikem. Během lockdownu jsme však využili čas na práci a pustili se i do vizuálního projektu. A co jsme se během natáčení naučili? Třeba včas vstát z postele. To jsem si zkusil minimálně desetkrát během jednoho dne!

Tak si společně s námi píseň i klip užívejte, nedělejte si starosti, a naopak buďte vděční z toho, co a kdo je kolem vás. To bychom vám ze srdce a s naším první klipem přáli! Vždycky se z něčeho můžeme radovat, tak ty chvíle nepromarněme.

Jakým způsobem a na jaké téma jste svůj aktuální videoklip natáčeli vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita On Fire

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Duchoslav
Frontman a songwriter kapely ON FIRE
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY