Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.09.2017 - 00:01

Slashovo nové nářadí Gibson Custom Anaconda Burst LP

Slash je jednou z hlavních tváří značky Gibson a tak není divu, že ikonický výrobce se snaží kytaristovi známému především svým působením v kapele Guns N' Roses, vycházet maximálně vstříc. Důkazem jsou nové modely jeho signovaných nástrojů, tentokrát s označením Gibson Custom Slash Anaconda Burst Les Paul, které budou dostupné v zeleném transparentním laku ve verzí Plain Top a Flame Top.

Prototypy, vycházející ze Slashových oblíbených Les Paulů z padesátých let, jím byly testovány na loňské a letošní koncertní šňůře a sériové varianty z produkce Custom Shopu samozřejmě nesou identické specifikace, které si kytarista, jemuž Gibson před nedávnem udělil oficiální titul "Global Brand Ambassador", u nových modelů vyžádal.

Jak už bylo napsáno výše, obě verze se liší pouze kresbou horní bombírované javorové desky těla. Korpus je vyroben z výběrového, lehkého mahagonu, lepený mahagonový krk se speciálním profilem CST (Custom Slash Taper) nese palisandrový hmatník s 22 pražci, celulózovými značkami poloh a nylonovým ořechem o šířce 42.85 mm.

Přenos zvuku obstarávají krkový a kobylkový humbucker Seymour Duncan Slash Signature APH-1 a APH-2 s Alnico magnety. Snímače jsou doplněny klasickou LP elektronikou v podobě samostatných ovladačů hlasitostí a tónových clon CTS s impedancí 500 kOhm, kondenzátory Sprague Orange Drop a třípolohovým přepínačem Switchcraft.

Hardware v leštěném nebo matném niklu tvoří hliníkový struník, pevná kobylka ABR-1 a vintage ladicí strojky Kluson Deluxe Single Band. Plastové součásti jako např. pickguard (není namontován, ale najdete jej přiložený v luxusním pevném pouzdru), podložka switche nebo destička výstupního jacku jsou replikami komponent z akrylátu používaném u starých Gibsonů.

Les Pauly Gibson Custom Slash Anaconda Burst, jejichž část názvu i elegantně působící odstín odrážejí Slashův pozitivní vztah k hadům, by měly být nabízeny ve třech verzích - základní model této edice v provedení Plain Top vyjde na 5 000 dolarů a na limitované verze s vyšší sběratelskou hodnotou, podepsané Slashem, si připravte cca 6500 (Plain Top Signature) respektive 8 000 dolarů v případě modelu Flame Top. Hm, řečeno variací na známý song Guns N' Roses... You Couldn't Be Mine.

Tagy Gibson GIBSON Slash Signature Rosso Corsa Les Paul Gibson Custom Anaconda Burst LP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY