Přejít k hlavnímu obsahu
Musí to bavit především nás, to je základní kritérium. | Zdroj: Hello Marcel
Šmáca -

Škrtání je super věc, doporučili bychom ho všem

Holka, Děda Cebeda a Inynáni tančí v kruhu. Tak dlouho nás prosili, abychom je vypustili z hlavy na širý svět, až jsme jim museli vyhovět. Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo. Nové EP naší dvojice Hello Marcel vychází přesně včas na letní skotačení.

Nabrousili jsme rypadla a vydali se do hlubin fantazií a představ. Uvnitř se skrývá větší bohatství než venku a málokdo to ví. Jen se musí vydržet a nepřestat kopat. Mnohdy se i těžké stroje zaseknou a tak je potřeba vytáhnout z rukávu dynamit. To už známe. V závěru cesty použít malé lopatičky, štětečky a zjemnit přístup k vzácným nálezům – to bylo pro nás nové a zde se nejvíce učíme. Moc bych si přál, aby i posluchači skrze tyto artefakty našli něco nového v sobě.

Naše tři nové písně vznikaly v klasickém tandemu s Adamem Sodomkou. Společně jsme byli pouze u vzniku hrubých nápadů a vizí. Jakmile se stanovil společný cíl, vznikaly varianty aranží, textů a melodií. Nápady se poté pinkaly tam a sem mezi Prahou a Ostravou. Mnohdy dostala na frak i původní vize, ale bylo nutné ji podrobit všemožným úvahám a experimentům. Pak už jen stačilo, aby se člověk párkrát dobře vyspal a skládačka se začala skládat sama, nápady byly lehčí a výsledek nás bavil čím dál víc. Z propasti nerealizovaných písniček se tyto tři vyškrábaly vlastní vůlí a silou.


Jak říká Adam, beatmaker, saxofonista a druhý člen kapely, musí to bavit především nás, to je základní kritérium. Často se nám totiž stává, že máme track v poslední fázi vývoje a zjistíme, že nás prostě nudí. V tom momentě jde do šuplíku. Škrtání je super věc, doporučili bychom ho všem.

Nové skladby si můžete vychutnat na všech streamovacích platformách už nyní! A aby toho nebylo málo, máme pro vás jednu dobrou zprávu navíc. Do týdne představíme videoklip k písni Inynáni!

Tagy komunita Hello Marcel

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

smaca
Vlastním jménem Michael Macek. Jsem textařem a zpěvákem v elektronické kapele Hello Marcel. Poezií zasažený, extrovertní, dvoumetrový fousáč původem ze Svitav, který si potrpí na dobře natočené pivo a dobré staročeské jídlo.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY