Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Skladba AUS23 (1:1): pilot Formule 1 Charles Leclerc v roli pianisty

Na letošní australský závod šampionátu Formule 1, který hostila trať Albert Park v Melbourne, by jezdec stáje Scuderia Ferrari Charles Leclerc asi nejraději zapomněl – kvalifikoval se až jako sedmý a vypadl už v prvním kole. Své pocity z v pořadí třetího podniku šampionátu F1 sezony 2023 však přetavil do čtyř minut melancholické hudby, která je nyní k poslechu na streamovacích službách.

Leclerc o songu na svém Spotify profilu napsal: „Jsem nadšený, že se s vámi mohu podělit o klavírní skladbu, která se zrodila z mé vášně pro hudbu a vznikla jako způsob, jak relaxovat mezi závody. Tuto píseň jsem vytvořil na motivy VC Austrálie Formule 1, a proto jsem ji nazval AUS23 (1:1). Takto říkáme Velké ceně Austrálie v mém týmu Ferrari a myslel jsem si, že to bude hezké spojení se světem závodů.“

„Láska k hudbě ve mně byla vždycky, ale až pandemie mě přiměla začít hrát na klavír. Když jsem měl doma více času, rozhodl jsem se koupit si klavír a naučil se na něj hrát. Od té doby jsem si tento nástroj zamiloval a hraju na něj, kdykoli jsem doma,“ dodává Leclerc, který rád používá také klávesy Roland Fantom a DAW aplikaci Ableton Live.

Tagy Charles Leclerc

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY