Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Singlový Ibanez AZ2203N s novou elektronikou

Do japonské série Ibanez Prestige přibyla další verze superstratu řady AZ, která tentokrát výrazněji ctí zvukový fundament klasického Stratocasteru. Model s označením AZ2203N se od kytar z předchozí edice AZ odlišuje především trojicí jednocívkových snímačů značky Seymour Duncan a kromě jiných moderních prvků zde nalezneme také ovladač Blend rozšiřující zvukové možnosti tohoto nástroje.

Model dostal olšový korpus, k němuž je přes ergonomicky tvarovaný spoj typu SAANJ (Super All Access Neck Joint) přišroubován krk z tepelně upraveného javoru, opatřený profilem AZ Oval C. Palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem 228 – 305 mm nese 22 středně silných pražců z nerezové oceli, poziční značky z pravé perleti, luminiscenční body zapuštěné do horní hmatníkové hrany a kostěný ořech široký 42 mm.

Nástroj s tradiční menzurou 25.5 palců využívá špičkové ocelové vibrato Gotoh T1502S s roztečemi strun 10.5 mm, srážeče strun HE a uzamykatelné ladicí strojky Gotoh Magnum MG-T, které jsou vybaveny systémem H.A.P. (Height Adjustable Post), tedy nastavitelnou výškou centrálních hřídelí pro optimalizaci úhlu, jenž svírá struna v oblasti nultého pražce.

Do třívrstvého pickguardu je zapuštěna trojice pasivních single coilů Seymour Duncan Fortuna s Alnico magnety, vyváženým tónem, středním výstupem a citlivou dynamickou reakcí. Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, společné hlasitosti, tónové clony a potenciometru Blend, nahrazujícího druhou clonu typickou pro Stratocaster. Blender je řešen tak, že jeho otáčením lze u standardních poloh 1, 2, 4, 5 plynule přimíchávat do signálu také kobylkový či krkový snímač.

Moderně pojatý Strat Ibanez AZ2203N, nabízený v odstínech Antique Turquoise nebo Black, je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 2000 eur včetně kvalitního pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků. Na stejném principu je založen také signovaný model LM1, postavený pro italského kytaristu Lucu Mantovanelliho. Tato verze se odlišuje abalonovými hmatníkovými značkami, vibratem Gotoh T1702B a barvou Luna White.

Tagy Ibanez Ibanez AZ2203N

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY