Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.06.2015 - 00:01

Singlové modely kytar série Roadcore od Ibanez

Firma Ibanez posiluje nabídku retro série kytar Roadcore Standard o trojici nových modelů RC430, RC 430M a RC465HM. Na rozdíl od striktně humbuckerové řady Ibanez RC320 jsou novinky vybaveny single coily, což potěší především příznivce čistých a lehce nakreslených zvuků.

Modely Ibanez RC430 a RC 430M se liší pouze materiálem použitým na výrobu hmatníku - v prvním případě je to palisandr, zatímco u RC430M je hmatník javorový. Oba nástroje mají korpus z americké lípy, javorový krk s plnější profilem ala Fender má na prvním pražci tloušťku 20.5 mm a v oktávě 22.5 mm, hmatníky s rádiusem 250 mm jsou osazeny 22 středně silnými pražci.

Kytary jsou vybaveny trojicí single coilů Core Tone S s Alnico magnety, pětipolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem celkové hlasitosti a dvěma tónovými clonami pro střední a krkový snímač. Mechaniku tvoří klasické vibrato upevněné k tělu šesti šrouby, uzavřené ladicí strojky Gotoh a srážeče pro struny D, G a H, E.

Ibanez RC430 bude dodáván ve dvou barevných verzích - červené Candy Apple a odstínu slonové kosti Ivory. Varianta RC340M je nabízena pouze ve dvoutónovém sunburstu. Ceny na americkém trhu se pohybují okolo 400 dolarů.

Trochu jinou cestou jde model Ibanez RC465HM s javorovým hmatníkem a dutým, javorovo/mahagonovým korpusem s "F" výřezem, lehce pozměněným tvarem perleťového pickguardu, pevnou kobylkou a strunami ukotvenými skrz tělo.

Další změnu představuje elektronika, skládající se z kobylkového humbuckeru Core Tone CH a krkového telecasterovského singlu Core Tone CS. Oba snímače disponují Alnico magnety, jsou uzavřeny v chromovaných pouzdrech a k jejich ovládání slouží páčkový třípolohový switch a potenciometry Volume a Tone.

Ibanez RC465HM bude dodáván ve dvoutónovém sunburstu a cenovka je stejně jako u předchozí dvojice modelů pod hranicí 400 dolarů. Pro hráče preferující palisandrový hmatník nabízí výrobce už nějaký čas také model RC365H v černém laku.

Kytary Ibanez Roadcore RC430, RC 430M a RC465HM představují v nabídce výrobce povedenou kombinaci elegantního a především funkčního retro designu, kvalitních materiálů a moderně koncipované elektroniky. Pokud k nástrojům tohoto typu inklinujete, tak by pro vás některá z novinek mohla být tou správnou volbou.

Tagy Ibanez Roadcore RC320
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY