Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.12.2021 - 20:36

Singl Little Pretty ohlašuje nové CD Stevea Vaie Inviolate

Na 28. ledna naplánoval kytarový ekvilibrista Steve Vai vydání svého v pořadí už desátého studiového alba, nesoucího název Inviolate. Počin, zastřešený Vaiovým labelem Favorite Nations ve spolupráci se společností Mascot Label Group, bude ve zmíněný termín k dispozici ve formě CD, klasické vinylové LP se má na trhu objevit 18. března. Oznámení nového titulu, následujícího po albu Modern Primitive z roku 2016, doprovází také klip ke skladbě Little Pretty, jemuž předcházela videa k songům Candle Power a Knappsack.

Track Little Pretty s bicím partem Terryho Bozzia je zvláštní nejen temně laděnou atmosférou s fusion-funkovými prvky, ale i téměř výhradním použitím lubového modelu Gretsch, což Vai, který je jedním z nejznámějších továrních hráčů značky Ibanez, vysvětluje slovy: „Visela na zdi spolu s ostatními kytarami a já se na ni vždycky jen díval a říkal si: 'Jednou si na tebe zahraju...'.“ Kromě hlavního protagonisty a Bozzia se nahrávání zúčastnil bubeník Vinnie Colaiuta, klávesista David Rosenthal a baskytaristé Bryan Beller, Philip Bynoe a Henrik Linder, známý svým působením v kapele Dirty Loops.

Podle mnohých názorů představuje Inviolate Vaiovu patrně nejkoncentrovanější a možná i nejorganičtější hudbu za poslední roky. „Je to velmi 'Vaiovské', ať už to znamená cokoli,“ říká a pak se zasměje. „Někdo jiný by možná dokázal lépe než já vysvětlit, co to je. Ale je to prostě velmi poctivá hudba. Protože spousta mých desek je dlouhá a je v nich hodně konceptů a hraní si s příběhy. Na téhle nic z toho není. Je to devět docela hutných instrumentálních skladeb, které jsem chtěl zachytit a nahrát, abych je mohl poté dostat ven a zahrát lidem naživo.“

Tagy Steve Vai Steve Vai – Inviolate

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY