Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.12.2019 - 12:00

Simulátory kabinetů Mesa Boogie Cab Clone IR a IR Plus

Simulátor kytarových boxů Mesa Boogie Cab Clone, představený před čtyřmi lety, si na trhu nevydobyl zrovna dominantní pozici, což byl možná jeden z důvodů, proč se kalifornská značka rozhodla tento model zásadně modifikovat. Výsledkem jsou rovnou dvě verze Cab Clone IR a IR Plus, které oproti původní variantě přinášejí řadu významných vylepšení.

Jak je patrno z názvů, oba reaktivní load boxy Cab Clone pracují s IR vzorkováním poskytujícím přesný otisk zvuku reálného kabinetu, a k výběru je v základu 16 presetů vytvořených pomocí 8 firemních boxů. Volbu rejstříků obstarává osmipolohový rotační přepínač Cab Select navázaný na páčkový spínač s dvojicí bank.

U každého virtuálního kabinetu lze vybírat z modů Live (Bank A), u nichž byl signál nabírán dynamickými a ribbonovými mikrofony nebo režimů Studio (Bank B) nahraných s využitím kondenzátorových a ribbonových mikrofonů. K dispozici je samozřejmě i možnost uploadovat do paměti IR impulsy třetích stran.

Vestavěný IRL (Internal Reactive Load) okruh umožňuje impedančně bezpečné propojení aparátu s kabinetem, zvuk je editovatelný potenciometry Input, Output, Presence, kromě vstupu zesilovače a výstupu boxu zde najdeme také vstup line/inst, sluchátkovou zdířku, symetrický XLR Di Out, jackový linkový výstup, USB port, swicthe pro obrácení fáze nebo odpojení uzemnění a potěšitelná je přítomnost konektorů MIDI In, Thru.

Verze IR Plus je navíc vybavena attenuatorem zvládajícím výkon max. 150 W s pětipolohovým přepínačem (0, -4, -8, -12, -16 dB), plynule nastavitelnou hlasitostí (- až -16 dB) a switchem Speaker / Load. Ceny modelů Mesa Boogie Cab Clone IR a IR Plus, využitelných jak ve studiu, tak i na pódiu nebo při tichém domácím cvičení, se pohybují okolo hranice 600 respektive 800 dolarů.

Přehled emulovaných boxů:

MB 4x12 Recto Standard, Celestion V30 – 8 Ohm
MB 4X12 Recto Traditional, Celestion V30 – 8 Ohm
MB 2X12 Recto Horizontal, Celestion V30 – 16 Ohm
MB 1X12 Recto 1X12, Celestion C90 – 8 Ohm
MB 1X12 Thiele, Celestion C90 – 8 Ohm
MB 2X12 Lone Star, Celestion C90 – 16 Ohm
MB 1X12 Lone Star 23, Celestion C90 – 8 Ohm
MB 1X12 California Tweed 23, Jensen Alnico “Blackbird” – 8 Ohm

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Cab Clone IR Mesa Boogie Cab Clone IR Plus
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY