Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.01.2023 - 00:01

Signovaný superstrat Charvel Marco Sfogli

Italský rockový kytarista Marco Sfogli, člen kapel Icefish, PFM či spolupracovník zpěváka progmetalových Dream Theater Jamese LaBrieho, se dočkal svého prvního podpisového nástroje, který podle jeho specifikací postavila firma Charvel. Model nesoucí označení Marco Sfogli So-Cal Style 1 HSS FR vychází ze Sfogliho prototypu Charvel, je osazen aktivní elektronikou a podobně jako ostatní verze z produktové edice So-Cal nabízí řadu moderních konstrukčních prvků.

Olšový korpus doplněný javorovým topem s výraznou obláčkovou kresbou dostal kromě tradičních stratocasterovských linií také frézování zadní části spodního rohu a ergonomický krkový spoj pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám. Krk z jednoho kusu tepelně upraveného javoru je vyztužen grafitovými tyčemi, z javoru je postaven i hmatník s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců, 22 masivními jumbo pražci, standardními pozičními značkami a luminiscenčními body.

Zvuk přenáší známý kobylkový humbucker EMG 89 kombinovaný s dvojicí single coilů EMG SA, aktivní obvody napájí 9V baterie uložená v plastové šachtě zapuštěné do zadní plochy těla, ovládání tvoří pětipolohový nožový switch, společná hlasitost a tónová clona se zabudovaným push/pull rozepínáním humbuckeru, kdy aktivní zůstává vnější cívka snímače.

Chromovaný hardware je složen z uzamykatelného dvouzvratného vibrata Floyd Rose 1000, zámků nultého pražce širokých 42.86 mm, trámcového srážeče strun a celokovových firemních strojků evokujících design mechanik Gotoh. Bezproblémově přístupná matice pro nastavení výztuhy krku je uložena v jeho patkové části.

Signatura Charvel Marco Sfogli So-Cal Style 1 HSS FR je dostupná v luxusně působícím laku Transparent Purple Burst, jemuž sekunduje třívrstvý černý pickguard. Oficiální cena se v případě amerického trhu pohybuje těsně pod hranicí 1600 dolarů, produkci si vzala na starost mexická továrna mateřské společnosti Fender.

Tagy Charvel Charvel Marco Sfogli So-Cal Style 1 HSS FR

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY