Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.01.2018 - 00:01

Signovaný Martin D-45 John Mayer

Mezi signované verze akustických kytar z produkce společnosti Martin se zařadila novinka v podobě luxusního modelu D-45 John Mayer, který bude podle specifikací tohoto americké kytaristy, zpěváka a držitele několika cen Grammy vyráběn ve firemním Custom Shopu.

Na stavbu zadní desky a lubů korpusu ve tvaru Dreadnought byl použit prémiový guatemalský palisandr, horní ozvučnice je ze severoamerického smrku Engelmann a ručně opracované žebrování tvoří pláty výběrových smrků Adirondack a Sitka.

Mahagonový krk s uchycením ve stylu Dovetail a masivnějším profilem Full Thickness je osazen ebenovým hmatníkem s radiusem 16 palců, 20 pražci, polohovými značkami z abalonu a kostěným nultým pražcem. Bohatě zdobeny jsou také hrany přední desky včetně intarzií rosetty zasahujících na hmatník.

Kobylka Modern Belly s ebenovou základnou má kompenzované kostěné sedlo, ladění obstarávají otevřené strojky Martin ve zlatém chromu a nástroj je ošetřen speciálním lakem s lesklou úpravou. Oficiální cena špičkového Martinu D-45 John Mayer by se měla pohybovat okolo 15 000 dolarů, v evropské distribuci se signatura doplněná certifikací, pouzdrem a dalšími doplňky objeví pravděpodobně v průběhu února.

Tagy John Mayer Martin D-45 John Mayer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY