Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Gretsch G6136T-RR Rich Robinson Falcon

Před rokem uvedl Custom Shop firmy Gretsch na trh špičkový lubový model G6136T-CSTRR Rich Robinson „Magpie“. Po všech stránkách excelentní nástroj měl ale z pohledu řady kytaristů přece jen jednu chybu, a to cenovku nesoucí cifru 8750 dolarů, nehledě na pouhých 25 vyrobených kusů této edice. Výrobce se proto rozhodl signaturu Riche Robinsona zpřístupnit širšímu počtu zájemců a představil finančně vstřícnější verzi G6136T-RR Falcon. Nutno podotknout, že cena novinky také nepatří k nejnižším, nicméně představuje zhruba polovinu pořizovací částky za nástroj z Custom Shopu.

Luby o hloubce 70 mm a zadní deska těla jsou postaveny z laminovaného javoru, pro přední ozvučnici byl vybrán masivní smrk, dodávající nástroji vyrovnané a detailní podání frekvenčních pásem s odpovídající dynamickou odezvou, konstrukci korpusu vyztužuje žebrování 1959 Trestle Bracing a hrany jsou lemovány čtyřvrstvou výložkou.

Lepený javorový krk je opatřen klasickým profilem Standard-U, ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo, polohové značky z pravé perleti ve stylu Neo-Classic a kostěný nultý pražec má šířku 42.8 mm. Menzura byla vyměřena na 25.5 palců.

Přenos zvuku má na starost dvojice snímačů, tvořená kobylkovým typem TV Jones Filter'Tron Classic a krkovou variantou Broad’Tron BT65, jenž jsou navázány na třípolohový páčkový switch, potenciometr master volume s obvodem treble bleed, centrální tónovou clonu a samostatné hlasitosti obou snímačů. Zvolené zapojení přináší oproti standardnímu řešení větší porci flexibility a v případě potřeby rychlé úpravy výstupního signálu také pohodlnější ovládání.

Hardware sestává z vibrata Bigsby B6CBRR, pevné kobylky Adjusto-Matic s ebenovou základnou a stylových ladicích strojků Grover Imperial. Pickguard v provedení Silver Plexi nese obrázek straky (magpie), která je i součástí názvu originální série, a kovové krytky potenciometrů jsou zdobeny šipkou s jantarovou značkou.

Signovaný model Gretsch G6136T-RR spoluzakladatele kapely The Black Crowes a frontmana rockových Magpie Salute je nabízen v barevné úpravě Raven's Breast Blue kryté lesklým nitro lakem, oficiální cena určená pro americkou část trhu byla nastavena těsně pod hranicí 3800 dolarů včetně pevného pouzdra. Přiložená videa demonstrují příbuznou verzi CSTRR „Magpie“ z Custom Shopu.

Tagy Gretsch Gretsch G6136T-RR Rich Robinson Falcon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY