Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.11.2021 - 00:01

Signovaný Gibson Jerry Cantrell „Wino“ Les Paul Custom Murphy Lab

Více než půl roku poté, co byl na sociálních sítích poprvé prezentován teaser s připravovaným signovaným Les Paulem postaveným pro Jerryho Cantrella, nashvillská značka konečně představila finální podobu tohoto dlouho očekávaného modelu kytaristy kapely Alice in Chains. Nástroj s označením Gibson Jerry Cantrell "Wino" Les Paul Custom (Aged & Signed) vychází z Cantrellova oblíbeného Customu a o decentní patinování se postarala divize Murphy Lab.

Mahagonová základna těla s devíti rezonančními dutinami nese javorový top, krk z mahagonu, opatřený profilem okopírovaným z originálu, je ke korpusu přilepen spojem typu long tenon, ebenový hmatník o radiusu 12 palců nabízí 22 středně silných pražců medium jumbo a typické obdélníkové značky z pravé perleti. Ořech z korianu má šířku 42.85 mm a menzura činí standardních 24.75 palců (628.65 mm).

Hardware s relic úpravou Aged Gold tvoří struník stopbar kombinovaný s kobylkou tune-o-matic, ladění zajišťují spolehlivé strojky Grover Kidney. Zvuk přenáší kobylkový humbucker Gibson 498T s magnetem Alnico V, jemuž sekunduje známá krková verze 490R, jejíž cívky jsou stejně jako u předlohy uloženy v kovovém krytu. Kromě magnetických snímačů jsou v kobylkových kamenech instalovány piezo senzory Fishman Powerbridge, takže využít lze i rejstřík blízký zvuku akustiky.

Vzhledem k méně obvyklé snímačové konfiguraci bylo modifikováno ovládání, sestávající z klasického třípolohového přepínače firmy Switchcraft, společné tónové clony, dvojice samostatných hlasitostí pro 498T/490R a potenciometru volume navázaného na aktivní systém Fishman Powerbridge, napájeného 9V baterií. Zmíněný potenciometr nahradil clonu kobylkového snímače. Použity byly potenciometry CTS Audio-Taper s odporem 500 kOhm a keramický kondenzátor.

Signovaný Gibson Jerry Cantrell „Wino“ Les Paul Custom Murphy Lab v temně červeném transparentním odstínu Wine Red je vyráběn v limitované edici zahrnující pouhou stovku kusů. Oficiální cena modelu byla v případě evropského trhu nastavena těsně pod hranicí 9000 eur včetně kvalitního pevného pouzdra, certifikace, popruhových zámků, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Gibson Gibson Jerry Cantrell „Wino“ Les Paul Custom Murphy Lab
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY