Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.08.2018 - 00:01

Signovaný Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong

Edice Junior se řadí ke konstrukčně jednodušším řadám kytar Gibson, což ale rozhodně neznamená, že by těmto nástrojům scházel poctivý základ a originální zvukový charakter. Přímočaře koncipovaná série, jejíž historie sahá až do roku 1954, oslovila svými vlastnostmi mnoho muzikantů včetně frontmana kapely Green Day, kterému firma v roce 2006 vyrobila signaturu inspirovanou modelem LP Jr. 57. Nyní značka přichází na trh s dalším speciálem nesoucím označení Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Signature.

Na rozdíl od původní Armstrongovy podpisové verze osazené single coilem P-90 je novinka vybavena humbuckerem Gibson '57 Classic. Kobylkový snímač v designovém provedení zebra je uchycen v netradičně tvarovaném pickguardu a zvukově vychází z firemních vintage PAF snímačů, které značka montovala na nástroje z padesátých let.

Mahagonový korpus bez javorového topu je doplněn mahagonovým lepeným krkem se subtilnějším profilem Slim Taper, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 kryogenicky ošetřených pražců (vystavení pražcového drátu velmi nízkým teplotám), akrylátové polohové značky a ořech ze směsi Tektoid.

Chromovaný hardware sestává z kobylky typu wraparound sloužící zároveň jako struník, ladicích strojků Vintage Deluxe s oválnými plastovými rondely a oproti předloze dostal nový Junior masivnější a především praktičtější popruhové rolny, zajišťující spolehlivější uchycení nástrojového pásu. Vzhledem k absenci druhého snímače zde nenajdeme typický třípolohový přepínač a ovládání tvoří pouze potenciometr hlasitosti a tónová clona.

Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Signature bude dostupný v barevných úpravách Ebony, Maraschino Red nebo Sonic Blue s povrchovým nitro lakem umožňujícím dřevu přirozeně dozrávat. Oficiální cena se má v případě amerického trhu pohybovat okolo 1400 dolarů včetně pevného pouzdra, popruhu a sady s kytarovou kosmetikou.

Tagy Gibson Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Gibson 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY