Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.10.2020 - 00:01

Signovaný Charvel Henrik Danhage Pro-Mod So-Cal Style 1

Trend nástrojů s patinovanou úpravou není rozhodně na ústupu, což dokazuje také nová signatura Charvel Henrik Danhage Pro-Mod So-Cal Style 1, postavená podle specifikací kytaristy švédské progmetalové party Evergrey. Model s tradičními prvky Stratu a reverzní hlavicí je vybaven uzamykatelnou mechanikou, značkovými snímači a modifikovanou elektronikou bez typického nožového přepínače.

K jasanovému korpusu je čtveřicí šroubů připevněn krk z jednoho kusu javoru zpevněného grafitovou výztuhou, hmatník ze stejného materiálu má proměnlivý radius 12 až 16 palců, což usnadňuje hraní akordů v nižších polohách a vytahování strun ve vyšších pozicích, a nese 22 masivních jumbo pražců. Šroub výztuhy je umístěn v patce krku a menzura činí klasických 25.5 palců.

Kytara využívá známý kobylkový humbucker Seymour Duncan JB TB4 s rozšířenými roztečemi pólových nástavců a u krku má své místo single coil DiMarzio Area 67 DP419CR. Minimalistické a netradičně koncipované ovládání sestává pouze ze společné hlasitosti, která je podobně jako některé modely EVH opatřena krytkou Tone. V potenciometru integrovaný push/pull switch aktivuje humbucker nebo singlový snímač.

Struny kotví ve vibratu Floyd Rose 1000 Series doplněného zámky nultého pražce o šířce 42.8 mm, trámcovým srážečem strun a firemními ladicími strojky. Kovové součásti včetně stratocasterovské vaničky s výstupním jackem mají chromovaný povrch

Charvel Henrik Danhage Pro-Mod So-Cal Style 1 bude nabízen v patinovaném polomatném provedení White Relic s bílým třívrstvým pickguardem. Oficiální evropská cena limitované edice ze série Artist Signature se má pohybovat okolo hranice 1700 eur včetně pevného pouzdra a dalších doplňků.

Tagy Charvel Charvel Henrik Danhage Pro-Mod So-Cal Style 1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY