Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.11.2015 - 00:01

Signované véčko Epiphone Jeff Waters Annihilation-II

Firma Epiphone posílí své nabídkové portfolio o další signovaný model kytaristy Jeffa Waterse, frontmana kanadské trashmetalové party Annihilator. Nový Epiphone Jeff Waters Annihilation-II designově vychází ze známého véčka Gibson Flying V, ale oproti původnímu originálu zde najdeme řadu modifikací, kterými výrobce na přání Waterse, jenž je dlouhodobým příznivcem této značky, signaturu vybavil.

Annihilation-II je osazen dvojicí kvalitních humbuckerů Epiphone ProBucker vyrobených z identických materiálů jako legendární první generace PAF snímačů Gibson z konce padesátých let. Krkový ProBucker 2 i silnější kobylková verze ProBucker 3 disponují magnety Alnico II, které společně s typem vinutí a celkovou koncepcí konstrukce poskytují vyrovnaný a čitelný sound se skvělou dynamikou. Snímače mají čtyřžílové vývody a z důvodu minimalizace mikrofoničnosti jsou ošetřeny ve vakuové voskové lázni.

Šroubovaný spoj mahagonového krku se subtilnějším profilem 1960 SlimTaper D a korpusu je lehce posunut směrem do těla - tuto úpravu (Deep Set) si vyžádalo delší lůžko spoje zapuštěné v těle, hmatník z mechanicky velmi odolného kompozitu Phenolic s klasickými značkami poloh a intarzií rudého ďáblíka na oktávě má plochý rádius 14 palců a nese 24 medium jumbo pražců.

Nultý pražec z uhlíkové směsi má šířku 43 mm a menzura je gibsonovská klasika 24.75 palce. Hardware v černém chromu se skládá ze struníku a kobylky tune-o-matic LockTone zvyšující sustain a spolehlivých uzavřených ladicích strojků Grover Rotomatic s převodem 18:1. Elektroniku tvoří třípolohový přepínač a potenciometry hlasitosti a tónové clony. Ovladač Volume je navíc doplněn push-push spínačem KillPot (viz. spodní video), který blokuje signál snímačů. Příjemnou a hlavně praktickou vychytávkou je pryžový pásek se vzorkem, nalepený na spodní hraně korpusu, jenž zabraňuje klouzání kytary při hře v sedě.

Epiphone Jeff Waters Annihilation-II osloví především kytaristy pohybující se v rockových a metalových vodách a těmto žánrům odpovídá i efektní barevná úprava Annihilation Red v červenočerném provedení. Novinka by se měla na trhu objevit začátkem příštího roku a v ceně cca 500 dolarů je i nylonové polstrované pouzdro.

Tagy epiphone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY