Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signatury Gretsch Richard Fortus Falcon G6636-RF a G6636T-RF

Společnost Gretsch se spojila s kytaristou Guns N' Roses Richardem Fortusem a podle jeho návrhů vytvořila dvojici podpisových pololubových modelů řady Falcon. Novinky, zastoupené verzí G6636T-RF vybavenou vibratem Bigsby, a variantou G6636-RF s mechanikou V-Stoptail, mají obdobnou konstrukci a stejné jsou také materiály použité na stavbu těla či krku i elektronika. Kromě povrchové úpravy a hardwaru se kytary odlišují především délkou menzury.

Stěny korpusu z laminovaného javoru a luby vysokými 44.45 mm zpevňuje centrální blok, lepený javorový krk s profilem Standard-U je kombinován s ebenovým hmatníkem o radiusu 12 palců, do něhož je vsazeno 22 pražců medium jumbo, ořech z kompozitu Graph Tech TUSQ XL široký 42.86 mm, poziční perleťové značky typu Thumbnail a hrany chrání bílá lemovka.

Volba padla na dvojici humbuckerů Custom Wound Filter'Tron ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, společnou hlasitostí osazenou obvodem „Treble Bleed“, zamezujícím úbytku výšek při staženém volume, a tónovou clonou s úpravou „No-Load“, která při korekci vytočené na max. odpojí clonu ze signálové cesty, takže výsledný zvuk není zatěžován připojeným kondenzátorem ani odporem potenciometru.

Jak už bylo zmíněno, model G6636-RF s menzurou 24.6 palců, disponuje šípovitým struníkem V-Stoptail a pevnou kobylkou tune-o-matic TonePros TP6, zatímco G6636T-RF, jehož menzura byla prodloužena na délku 25.5 palců, dostal vibrato Bigsby B6CP String-Thru, kombinované s kobylkou TonePros TP6R opatřenou otočnými válečkovými kameny eliminujícími tření strun, což přispívá k lepší stabilitě ladění.

Na hlavici najdeme celokovové niklované strojky Grover Rotomatic a z produkce této značky jsou i popruhové zámky. Gretsch G6636-RF Richard Fortus Signature Falcon Center Block v černém laku Gloss Black nese oficiální cenovku cca 3400 dolarů, model G6636T-RF s vibratem je nabízen za cenu pohybující se okolo 3600 dolarů.

Nástroje vyráběné v japonské pobočce značky Gretsch jsou distribuovány v kvalitním pevném pouzdře. Jak to Richardu Fortusovi hraje na speciální Gretsch Moto Top White Falcon přes kompaktní celolampové kombo Supro můžete posoudit na videu.

Tagy Gretsch Gretsch Richard Fortus Falcon G6636-RF Gretsch Richard Fortus Falcon G6636T-RF

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY