Přejít k hlavnímu obsahu
 Zdá se, že se Sex Pistols je nadobro konec | Foto: Reddit
Zdá se, že se Sex Pistols je nadobro konec | Foto: Reddit
Petr Adamík - So, 27.03.2021 - 10:00

Sex Pistols se asi znovu sejdou, tentokrát ale jen u soudu

Podle deníku Sun zahájil kytarista Steve Jones společně s bubeníkem Paulem Cookem soudní spor se svými bývalými spoluhráči, baskytaristou Glenem Matlockem a zpěvákem Johnem Lydonem (alias Johnnym Rottenem). Jones a Cook se domnívají, že zbylí dva porušili smlouvu a dluží jim peníze. 

„Stejně jako u většiny sporů, jsou i zde hlavním faktorem peníze,“ uvedl zdroj blízký deníku, a dále zmínil, že Steve Jones a Paul Cook mají za to, že jim byly po dlouhá léta odpírány výplaty tantiém. Bývalí spoluhráči spolu už léta údajně nemluví a jediný způsob, kterým komunikují, je skrze své právníky. „Nikdo spolu nemluví, pouze prostřednictvím právníků, a každý si myslí, že ten druhý nese vinu za různé věci v minulých desetiletích,“ shrnul napjaté vztahy v nejslavnější punkové kapele. 

„Kdyby na to došlo, pravděpodobně bych nedokázal říci ne,“ vyjádřil se k případnému reunionu před pár lety v jednom z rozhovorů Glen Matlock. „Je legrační, že každý z kapely si dělá svou vlastní odlišnou muziku, pak ale vždy zazvoní telefon a nejde to jen tak odmítnout,“ dodal s malou nadějí, že by ještě k něčemu podobnému v budoucnu mohlo dojít. Jak to ale teď vypadá, se Sex Pistols je definitivní konec, navždy. 

Zatímco členové mezi sebou řeší své spory, započal oscarový režisér Danny Boyle práce na novém televizním seriálu o této punkové legendě. Jako předloha mu posloužily knižní memoáry Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol kytaristy Steva Jonese, které vydal v roce 2018. 

Tagy Sex Pistols
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock & Pop, Rock & All, Rock History a nyní také Frontm...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY