Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.07.2017 - 00:01

Šestistrunný bezpražec Ibanez Portamento SRF706

Ke čtyř a pětistrunným bezpražcovým basám série Portamento SR přidává japonský Ibanez šestistrunnou verzi Portamento Fretless SRF706. Stejně jako předchozí varianty patřící do edice Bass Workshop je i "šestka" osazena kvalitními snímači Bartolini a také kobylkovým piezo systémem AeroSilk se samostatným nastavením gainu každé struny.

Korpus tvarově vycházející z populární řady SDGR tvoří dvě mahagonová křídla přilepená k průchozímu krku, jenž se z důvodu zachování maximální mechanické stability, rezonance a sustainu skládá ze tří kusů javoru proložených dvěma pláty odolné bubingy.

Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm má na horní hraně značky odpovídající 30 polohám, což znamená, že v případě klasického ladění je nejvyšším tónem nota Fis. Krk s příjemným C-profilem (síla na 1. pr. - 21.5 mm, na 12. pr. - 23.5 mm) umožňuje pohodlnou hru i v nejvyšších polohách, šířka nultého pražce činí 54 mm a menzura je klasických 34 palců (864 mm).

Nástroj je vybaven speciální kobylkou s roztečí strun 16.5 mm a v každém kamenu je ukryt jeden piezo snímač doplněný aktivním systémem AeroSilk, jehož napájení obstarává 9V baterie ukrytá v šachtě na zadní straně těla, kde najdeme i destičku s šesti malými trimry pro individuální nastavení gainu jednotlivých strun.

Přímo do korpusu jsou zapuštěny dva pasivní snímače Bartolini MK-1 ovládané samostatnými potenciometry hlasitosti a společnými dvoupásmovými korekcemi. Piezo sytém disponuje hlasitostí a aktivní tónovou clonou. Veškerý hardware má elegantní úpravu Cosmo Black. Cena šestistrunného modelu Ibanez Portamento SRF706 v odstínu Brown Burst Flat by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 1 000 eur, což není dramaticky vyšší částka ve srovnání s pětistrunnou verzí SRF705 (viz video).

Tagy Ibanez Portamento SR Ibanez Portamento SRF706 Ibanez
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY