Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.05.2021 - 00:01

Série Squier Contemporary 2021

Firma Squier se uvedením inovované řady Contemporary 2021 opět ohlíží do osmdesátých let, kdy měla výrobu těchto nástrojových sérií na starost japonská pobočka, která před lety zaujímala v mateřské společnosti Fender obdobnou pozici, jako dnes čínský či indonéský Squier. V obchodech by se měla objevit slušná várka kytar, zahrnující modely Squier Contemporary Stratocaster HH FR, Stratocaster Special, Stratocaster Special HT, Telecaster RH a Jaguar HT ST, které tak rozšíří celkovou nabídku současné edice Contemporary na 15 různých modelů.

Všechny nástroje mají topolový korpus vybavený ergonomickým frézování spoje s krkem z „pečeného“ javoru, jenž byl kromě Jaguaru a Specialu HT použit i na stavbu hmatníku, společný je C-profil krku o radiusu 12 palců, grafitový ořech široký 42 mm (s výjimkou Stratu HH FR), 22 masivních jumbo pražců a většinou byla zvolena standardní menzura 25.5 palců.

Contemporary Stratocaster HH FR je osazen dvojicí pasivních humbuckerů Squier SQR Atomic, uzamykatelným vibratem Floyd Rose, zámky nultého pražce (šířka 43 mm), strojky s uzavřenou mechanikou, společnou hlasitostí, clonou a pětipolohovým switchem, který v mezipolohách nabízí rozepnuté cívky obou snímačů nebo pouze jednu krkovou cívku.

Contemporary Stratocaster Special i varianta Special HT, která se od klasického Specialu s vibratem Synchronized odlišuje pouze hmatníkem z pau ferro a pevnou kobylkou hardtail, disponují netradičně umístěnými single coily Squier SQR Alnico a zapojením pětipolohového přepínače, poskytujícího tyto konfigurace: 1. pol. kobylkový + krkový SC v sériovém režimu (HB), 2. pol. střední SC, 3. pol. střední + krkový SC v paralelním režimu, 4. pol. 3 x SC, 5. pol. krkový SC.

U designově velmi povedeného Contemporary Telecasteru RH, jemuž absence pickguardu dodala minimalistickou eleganci, najdeme šikmo uložený kobylkový kolejnicový minihumbucker Squier SQR Rail doplněný krkovým humbuckerem Squier SQR Atomic. Ovládací prvky sice nevybočují z tradic Telecasteru, ale oproti konvenčním modelům je přepínač umístěn na opačné straně destičky.

Contemporary Jaguar HT ST s hmatníkem z indického laurelu a kratší menzurou 24 palců má dva humbuckery Squier Atomic ukryty v kovových pouzdrech, struny kotví ve struníku stopbar, implementována je pevná kobylka typu tune-o-matic, třípolohový nožový switch, společná hlasitost, tónová clona a dva posuvné spínače volící sériový/paralelní mod nebo rozepínání cívek. Jako u jediného zástupce dané řady je hardware krytý chromem, ostatní verze mají kovové komponenty v černém provedení.

Barevná provedení a české ceny jednotlivých modelů

Squier Contemporary Stratocaster HH FR – Gunmetal Metallic, Shell Pink Pearl, cca 9800 Kč
Squier Contemporary Stratocaster Special –  Sky Burst Metallic, Black, cca 9200 Kč
Squie Contemporary Stratocaster Special HT – Sunset Metallic, Pearl White, cca 9200 Kč
Squier Contemporary Telecaster RH – Gunmetal Metallic, White Pearl, Shoreline Gold, cca 9200 Kč
Squier Contemporary Jaguar HH ST – Sky Burst Metallic, Shoreline Gold, cca 9800 Kč

Tagy Fender Squier Squier Contemporary 2021
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY