Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Série Palmer River: audio pomocníci pro čistý signál

Nechte svůj signál plynout přirozeně a silně jako řeka! Těmito slovy uvádí německá značka Palmer, patřící pod křídla koncernu Adam Hall, novou produktovou řadu River Series, která podle výrobce ztělesňuje úvodní větu do posledního detailu. Edice River, zahrnující celkem šest modelů nesoucích označení podle německých řek, nabízí speaker simulator / DI box Ilm, dvoukanálový izolační box Enz, pasivní DI box Wipper, linkový izolátor Vils, re-amp box Trave a sumarizační merge box Tauber. Všechny verze, jejichž precizně navržené obvody jsou osazeny kvalitními součástkami, odvedou svou práci ve studiu i na pódiu.

Shodně řešená šasi, založená na nezaměnitelném a jednotném designovém jazyku, jsou vyrobena z masivního hliníku a robustního ocelového plechu, což zaručuje dlouholetou spolehlivost při každodenním nasazení v náročných pódiových a studiových podmínkách. To je také jeden z důvodů, proč společnost Palmer poskytuje na všechny své produkty nadstandardní pětiletou záruku.  

Palmer Ilm – pasivní DI box s integrovanou simulací reproduktorů pro autentický kytarový zvuk bez použití mikrofonu. Lze jej využít i výhradně jako DI box bez emulace, k dispozici jsou zvukové režimy Normal, Mellow, Bright, symetrický XLR výstup s odepínatelným uzemněním, attenuator (0, 15, 30 dB), jackový vstup plus výstup a součástí všech modelů je galvanicky oddělený transformátor zamezující nechtěnému šumu. Cena: cca 120 eur.

Palmer Enz –  pasivní dvoukanálový linkový izolační box, který spolehlivě eliminuje vznik zemních smyček a nežádoucí rušivé signály při připojení multimediálních přehrávačů nebo notebooků k PA systému. Konektivita zahrnuje dva RCA vstupy a stejný počet výstupů s odepínatelným uzemněním. Cena: cca 110 eur.

Palmer Wipper – pasivní DI box sloužící pro vyvážení a impedanční přizpůsobení signálu kytar, baskytar, kláves nebo syntezátorů. Integrován je přepínatelný pad (-30 dB) eliminující extrémně vysokou vstupní úroveň, jackový vstup, XLR výstup a Thru konektor použitelný také jako druhý vstup. Cena: cca 110 eur.

Palmer Vils – linkový izolátor zaručující bezproblémový provoz při zapojení např. sluchátkového výstupu notebooku apod. do profesionálního mikrofonního vstupu. Smíchat je možno dva vstupní kanály do monofonního režimu, samozřejmostí je potlačení rušivých interferencí signálu při použití dlouhých kabelů, propojení obstarává XLR vstup a výstup. Cena: cca 90 eur.

Palmer Trave – re-amp box umožňující přehrávat audio signál z DAW nebo mixážního pultu přes kytarový nebo basový zesilovač pomocí převodu symetrického signálu na nesymetrický. Optimalizuje impedanci a zabraňuje vzniku zemní smyčky. Vstupní XLR konektor doplňuje tlačítko volící citlivost (10 dBV / +4 dBu), u výstupního jacku najdeme potenciometr pro plynulé nastavení hlasitosti. Cena: cca 90 eur.

Palmer Tauber – sumarizační box sloužící ke sloučení dvou dynamických či kondenzátorových mikrofonů. K tomu jsou připraveny dva symetrické XLR vstupy a jeden stejně řešený výstup. Tauber tak představuje spolehlivé řešení problémů u PA systémů s nedostatkem mixážních kanálů. Cena: cca 50 eur.

Dnes již renomovaná značka Palmer vyrábí audio produkty určené k profesionálnímu použití už od roku 1980, hudebníci i zvukaři po celém světě oceňují firemní produkty vyvinuté v Německu především pro jejich zvukovou kvalitu, funkční stabilitu, mechanickou odolnost a v neposlední řadě také přístupnou cenu.

Tagy Palmer Palmer River Series Palmer Ilm Palmer Enz Palmer Wipper Palmer Vils Palmer Trave Palmer Tauber

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY