Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.01.2018 - 00:01

Série Fender American Original: klasika s moderními prvky

Jednou z nejzásadnějších novinek, kterou firma Fender oficiálně představila na hudebním veletrhu NAMM 2018, je série elektrických kytar a baskytar z nové řady American Original nahrazující v portfoliu výrobce populární edici American Vintage. V nabídce se zatím objeví celkem 10 modelů kombinujících vintage design originálů z 50. 60. a 70. let s moderními prvky.

Jednotlivé nástroje z edice Fender American Original mají následující základní specifikace:

American Original '50s Stratocaster (také v levoruké verzi): stejné kontury jako verze Strat 1954, silnější krk s profilem Soft V, javorový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální singly Pure Vintage ‘59 s magnety Alnico 5, klasické vibrato Synchronized, nitro lak. Barvy: White Blonde, 2-Color Sunburst a Aztec Gold.

American Original '50s Telecaster (také v levoruké verzi): stejné kontury jako Telecastery z 50. let, silnější krk s profilem U, javorový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální singly Pure Vintage ‘52 s magnety Alnico 3, klasická kobylka s mosaznými kameny, nitro lak. Barvy: Butterscotch Blonde.

American Original '60s Stratocaster (také v levoruké verzi): stejné kontury jako Straty z 60. let, silnější krk s profilem ’60s C, palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální singly Pure Vintage ‘65 s magnety Alnico 5, klasické vibrato Synchronized, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Olympic White a Candy Apple Red.

American Original '60s Telecaster: stejné kontury jako Telecastery z 60. let, krk s profilem Mid-‘60s C, palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální singly Pure Vintage ‘64 s magnety Alnico 5 (kobylkový snímač s měděnou vrstvou na základním panelu), klasická kobylka s ocelovými kameny, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Lake Placid Blue a Fiesta Red.

American Original '60s Jaguar: speciální singly Pure Vintage ‘62 Jaguar s magnety Alnico 5, elektronika jako u vintage verzí (okruhy lead/rhythm, bass-cut switch), pevná kobylka plus floating vibrato, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Surf Green a Candy Apple Red.

American Original '60s Jazzmaster: single coily typu P-90 ve verzi Pure Vintage ’65 Jazzmaster s magnety Alnico 5, vintage design korpusu, hardware podobný jako u Jaguaru, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Olympic White a Ocean Turquoise.

American Original '50s Precision Bass: stejné kontury jako verze Precision 1951, javorový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální půlený singl Vintage ’58 P Bass s magnety Alnico 5, klasický hardware, pickguard v měděné úpravě, nitro lak. Barvy: White Blonde a 2-Color Sunburst.

American Original '60s Precision Bass: stejné kontury jako Precisiony z 60. let, silnější krk s profilem 1963 C, palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální půlený singl Vintage ’63 P Bass s magnety Alnico 5, klasický hardware, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Olympic White a Lake Placid Blue.

American Original '60s Jazz Bass: stejné kontury jako Jazz Bassy z 60. let, olšový korpus,subtilnější krk s profilem Slim ’60s C, palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce, speciální singly Pure Vintage ’64 Jazz Bass s magnety Alnico 5, klasický hardware, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Olympic White a Candy Apple Red.

American Original '70s Jazz Bass: stejné kontury jako Jazz Bassy ze 70. let, jasanový korpus, subtilnější krk s profilem 1975 U, javorový hmatník s radiusem 9.5 palce a obdélníkovými značkami, speciální singly Pure Vintage ’75 Jazz Bass s magnety Alnico 5, klasický hardware, nitro lak. Barvy: 3-Color Sunburst, Black a Natural.

Ceny nástrojů z edice Fender American Original se budou pohybovat v rozmezí cca 1 800 až 2 100 dolarů včetně pevného pouzdra. V Evropě se novinková řada objeví zřejmě koncem března.

Tagy Fender Fender American Original

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY