Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedmistrunný Jackson Jeff Loomis Pro Series Soloist SL7

Firma Jackson a Jeff Loomis, kytarista progmetalových Nevermore nebo švédské kapely Arch Enemy, představili nový sedmistrunný superstrat Jackson Jeff Loomis Pro Series Soloist SL7, jenž nepřímo navazuje na loni uvedený signovaný model Jeff Loomis Kelly Ash. Nástroj s vkusným nadčasovým designem využívá aktivní snímače, má vibrato Floyd Rose a prodlouženou menzuru, napomáhající rezonanci a sustainu tónu při razantnějším podladění.

Lipový základ korpusu ve stylu Soloist doplňuje jasanový top s povrchovou úpravou sandblasted, průchozí krk opatřený grafitovou výztuhou je lepený ze tří kusů javoru, ebenový hmatník dostal proměnlivý radius 12 – 16 palců, k dispozici je 24 masivních jumbo pražců, luminiscenční značky, zámky nultého pražce mají šířku 47.6 mm a šroub nastavující průhyb krku je umístěn na jeho patkové straně.

Kytara s menzurou 26.5 palců (673 mm) je osazena do těla zapuštěným dvouzvratným uzamykatelným vibratem Floyd Rose 1500, na „hokejkové“ hlavici najdeme celokovové firemní strojky a součástí výbavy jsou i popruhové zámky Jim  Dunlop. S výjimkou stříbřitých šroubů mechaniky a zámků strun nese hardware černou povrchovou úpravu.

Zvuk přenáší dvojice aktivních humbuckerů Seymour Duncan Jeff Loomis Signature Blackout, jejichž cívky jsou uloženy v kovových krytech.  Flexibilní, organicky znějící snímače nabízejí silný výstup při zachování pevného konkrétního tónu s dostatečným dynamickým rozsahem, artikulací a atakem. Jednoduše řešené ovládání sestává z třípolohového páčkového switche a potenciometru společné hlasitosti. Šachta 9V baterie je usazena do zadní plochy korpusu.

Signovaný superstrat Jackson Jeff Loomis Pro Series Soloist SL7 je dostupný v decentním transparentním laku Satin Black, jenž dává vyniknout výrazné kresbě jasanového topu těla a hlavice. Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 1700 dolarů, včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Tagy Jackson Jackson Jeff Loomis Pro Series Soloist SL7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY