Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 11.06.2018 - 09:00

Sedmistrunná signatura Jackson Warrior WR7

Firma Jackson navrhla před časem pro kytaristu Dave Davidsona z bostonské death metalové party Revocation sedmistrunný signovaný model vyráběný v Custom Shopu. Vzhledem k cenovce atakující hranici 6 500 dolarů si však většina fanoušků značky může o tomto speciálu nechat pouze zdát, což naštěstí není případem nové verze Jackson Warrior WR7 z finančně mnohem přívětivější edice Artist Signature Pro Series, která ve srovnání s Custom Shopem sráží cenu na pětinu.

Základ nástroje s extravagantním tvarem těla tvoří průchozí krk z jednoho kusu javoru s olejovaným povrchem, ke kterému jsou přilepena mahagonová křídla korpusu a horní deska z jasanu s výraznou kresbou dřeva. Ebenový hmatník s 24 jumbo pražci a černou lemovkou má proměnlivý radius (12/16 palců), poskytující komfortnější hru akordů v nižších polohách a pohodlný bending strun na vyšších pražcích.

Hardware sestává z dvojzvratného uzamykatelného vibrata Floyd Rose FRT-SSO2000, zámků strun na nultém pražci a na hlavici polepené jasanovou dýhou najdeme celokovové firemní ladicí strojky. Veškeré kovové komponenty včetně rolen popruhu a misky výstupního jacku v podobě stratovské vaničky zapuštěné do lubu horního rohu korpusu mají černou povrchovou úpravu.

Přenos zvuku obstarává dvojice signovaných pasivních humbuckerů DiMarzio Imperium - kobylková verze DP272F s širší roztečí čoček, výstupem 325 mV a keramickým magnetem nepatří k nejsilnějším modelům, ale odmění se velmi konkrétním přednesem a citlivou dynamickou odezvou.

Krková varianta DP271F s výstupem 250 mV vychází částečně ze známého snímače DiMarzio PAF bodujícího především flexibilitou a vyváženým frekvenčním spektrem. K ovládání slouží třípolohový přepínač a společná hlasitost doplněná tónovou clonou. Potenciometr Volume navíc rozepíná cívky obou humbuckerů (push/pull), kdy po jeho vytažení jsou aktivovány pouze cívky orientované blíž ke krku.

Jackson Signature Pro Series Warrior WR7 bude dodáván výhradně v šedočerném transparentním saténovém laku Charcoal Black Stain. Nástroj z produkce asijské pobočky značky se v Evropě představí zřejmě na přelomu května a června, oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 1 300 dolarů.

Tagy Jackson Jackson Warrior WR7 Revocation
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY