Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedmistrunná akustika LTD TL-7

K elektroakustickým kytarám LTD řady TL přibyl nový model, jehož označení TL-7 dává tušit, že v daném případě si na své přijdou hráči, kteří upřednostňují masivní sound sedmistrunných nástrojů. Podobně jako u šestistrunného provedení TL-6, nylonové verze TL-6N nebo dvanáctistrunné varianty TL-12 nabízí TL-7 komfortní hru díky subtilnějšímu profilu krku, sníženým lubům v kombinaci s výřezem cutaway a instalována je aktivní elektronika z produkce firmy Fishman.

Mahagonová základna korpusu dodává zvuku nosná středová pásma a pevné basy, horní smrková deska s jednoduchým ozvučným otvorem ve tvaru ploutve přispívá k detailnímu podání vyšších frekvencí, krk lepený pro lepší mechanickou odolnost ze tří kusů mahagonu má profil Thin-U a pro stavbu hmatníku osazeného 22 středně silnými jumbo pražci byla vybrána jatoba ošetřená tepelnou úpravou.

Nultý pražec široký 48 mm i kompenzované sedlo jatobové kobylky s provlékacími úchyty bez kotvících kolíčků jsou vyrobeny ze směsi Graphtech Nubone XB, která kromě citlivější dynamické odezvy a sustainu tónu pozitivně ovlivňuje také stabilitu ladění, které obstarávají pochromované stylové strojky Grover s rondely ze žluté perleti v konfiguraci 4+3.

Zvuk nástroje, opatřeného menzurou o délce 25 palců, přenáší osvědčený piezo snímač Fishman Sonicore, umístěný v základně kobylky a napojený na předzesilovací systém Fishman TL-3, jehož modul, vybavený třípásmovými korekcemi, hlasitostí, ladičkou a diodou informující o stavu baterie, je zapuštěn do horního lubu.

Oficiální cena elektroakustiky LTD TL-7 v lesklém černém laku Gloss Black zvýrazněném bílými lemovkami hran korpusu, ozvučného otvoru, hmatníku i hlavice potažené plátem jatoby, byla na evropském trhu nastavena okolo hranice 650 eur. Na přiloženém videu demonstruje možnosti nástroje kytarista Javier Reyes z kapely Animals As Leaders.

Tagy ESP LTD LTD TL-7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY