Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.08.2020 - 00:01

Sedm modelů z nové série Squier Paranormal

Do celosvětové distribuce se dostává kolekce nástrojů firmy Squier z nové řady Paranormal, která podobně jako hybridní edice Alternate Reality z produkce mateřského Fenderu kombinuje konstrukční prvky tradičních nástrojů značky. Speciální série nabídne baskytaru Paranormal Jazz Bass'54 a šest verzí kytar, zastoupených modely Paranormal Toronado, Offset Telecaster, Cyclone, Super-Sonic, Cabronita Telecaster Thinline a Cabronita Telecaster Baritone.

Společným jmenovatelem je lehký a dostatečně rezonantní topolový korpus, šroubovaný javorový krk s pohodlným C-profilem, hmatník z javoru nebo indického laurelu o radiusu 9.5 palců, 22 středně silných pražců (kromě Jazz Basse '54 s 21 pražci), vintage ladicí mechaniky, chromovaný hardware a finální povrchová úprava v podobě lesklého polyuretanového laku.

Základní specifikace jednotlivých verzí:

Squier Paranormal Toronado – finančně vstřícnější alternativa k dnes už nevyráběnému modelu Fender z roku 1998, dvojice humbuckerů Squier Atomic se silným výstupem, nezávislé hlasitosti a korekce, třípolohový switch, kobylka hardtail, menzura 24.75 palců, barvy Lake Placid Blue nebo Black.

Squier Paranormal Offset Telecaster – korpus typu Jazzmaster, menzura 24.75 palců, dva single coily s Alnico magnety, klasická Tele-kobylka s vaničkovou základnou, master volume a tone, třípolohový přepínač, barevné provedení Surf Green  nebo transparentní úprava Natural disponující tělem ze dřeva okoume.

Squier Paranormal Cyclone – korpus ve stylu Fender Mustang, tři šikmo usazené jednocívkové snímače Fender Designed Alnico, společná hlasitost a clona, tři samostatné posuvné spínače pro každý single coil, vibrato Synchronized ukotvené šesti vruty, barvy Daphne Blue nebo Shell Pink.

Squier Paranormal Super-Sonic – netradičně tvarované reverzní tělo a velká hlavice inspirovaná Stratocastery ze sedmdesátých let, krátká menzura 24 palců, dva humbuckery Atomic Zebra s šikmo uloženou kobylkovou verzí, užší nultý pražec o šířce 40 mm, třípolohový páčkový switch, hlasitost a tónová clona, barvy Graphite Metallic a Ice Blue Metallic.

Squier Paranormal Cabronita Telecaster Thinline – poloduté tělo s F-výřezem, standardní menzura 25.5 palců, dva single coily Fender Designed Alnico uložené v širších pouzdrech typu P-90, master volume a tone, třípolohový přepínač, pevná hardtail kobylka, barvy Fiesta Red nebo Olympic White.

Squier Paranormal Cabronita Telecaster Baritone – masivní (plný) korpus, prodloužená menzura o délce 27 palců, hmatník z laurelu, ostatní specifikace identické jako u varianty Thinline, barevné provedení Black s bílými snímačovými kryty a krémovým pickguardem.

Squier Paranormal Jazz Bass '54 – tělo ve tvaru JB s designovými prvky převzatými  z ikonického Fenderu 1954 Precision, 21 pražců „Narrow Tall“, dvojice Alnico single coilů J-Bass ovládaných duálními souosými potenciometry s nezávislými hlasitostmi a clonami, transparentní povrchové úpravy White Blonde nebo Butterscotch Blonde. České ceny modelů ze série Paranormal byly nastaveny shodně na cca 10600 Kč.

Tagy Fender Squier Squier Paranormal 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY