Přejít k hlavnímu obsahu
RadioBlunt - Čt, 22.11.2018 - 13:00

Sedm hlasů Heptagramu za klasický hip-hop

Shodnout se na jediné banální věci často není jednoduché. A už vůbec ne v kapele plné muzikantů s někdy dost napumpovaným egem a klasickou chlapskou ješitností. Znáte to. No a teď si představte, že děláte rap, kde to tak trošku vlastně všechno o nějakém egoismu je. Přesto jsme si řekli, zkusme to, dejme náš malý nezávislý label RadioBlunt dohromady a udělejme něco, co je na lokální úrovni v rámci jednoho města unikátní. Tedy alespoň v našich končinách.

A tak se na jednom tracku sešlo sedm rapperů z Přerovska na Hané, sedm různých projevů, sedm „represent“ slok. K tomu beat od srbského producenta L.O.B (věřte, shodnout se na instrumentálu, který se bude líbit a vyhovovat všem sedmi chytrákům, to fakt nebylo jen tak), na závěr beatbox od našeho chodícího orchestrionu Xera a chybět nesměly ani scratche od přerovského DJe NoFaces.

Abychom si to udělali ještě komplikovanější, rozhodli jsme se sejít všichni (pracující, s přítelkyní nebo bez, s různými stádii alkoholismu a podobně) v jeden den ve studiu a celý to zvěčnit na videu. Nakonec z toho vznikl tenhle videoklip s názvem Heptagram. Název samozřejmě poukazuje na tuhle sedmihlavou saň, za mikrofonem jsem se postupně vystřídal já (E-One), hlava našeho labelu JaPh, Calibro, PJ DiRt, DTF, JCM a Chosé.

Výsledek je zkrátka o klasickém hip-hopu, který se bohužel z naší scény pomalu ale jistě vytrácí. Není to asi pro každého, jsme vlastně jen nadšenci z menšího města na Moravě, ale tahle „oldschoolová“ věc nás zkrátka baví. A vás?

Tagy komunita Heptagram RadioBlunt
Projekt RadioBlunt vznikl v roce 2005 za účelem podpory a tvorby nezávislé rapové hudby v Přerově i jinde v České republice. Našim cílem je hlavně tvorba kvalitního rapu ze srdce, a to formou audio-vizuální i živou.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY