Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedm efektů JHS z edice 3 Series

Americký butikový výrobce JHS Pedals představil ekonomickou řadu efektů z nové kolekce 3 Series, tvořené modely JHS 3 Series Fuzz, Compressor, Overdrive, Distortion, Chorus, Delay a Reverb. Krabičky zaujmou kromě zvukové stránky také čistou minimalistickou estetikou a podle slov zakladatele značky Joshe Scotta jsou i přes cenovou dostupnost vyrobeny z kvalitních součástek a s pozorností věnovanou každému detailu.

Fuzz s univerzálním charakterem zahrnujícím moderní i vintage témbr, nabízí kromě hlasitosti, gainu a parametru Bias, přidávajícím do signálu složku gatu, i přepínač Fat pro objemnější tón. Jednoduše řešený Compressor, poskytující lehké oříznutí dynamických špiček až po silnou komprimaci, je vybaven hlasitostí, attackem (rychlost náběhu komprese), knoflíkem Sustain a spínačem Bright rozjasňujícím podání zvuku.

Overdrive s rozsahem od boostu, přes decentní transparentní crunch až po středně saturované zkreslení blízké zvuku lampových aparátů, disponuje hlasitostí, Drivem, korekčním členem Body a páčkovým switchem Gain ovlivňujícím míru zkreslení a na to navázanou dynamiku. Ovládání Distortionu s rejstříky agresivnějšího zkreslení a částečně i fuzzu sestává z potenciometrů Volume, Filter, Distort a stejně jako u předchozího modelu zde najdeme spínač Gain.

Chorus se standardními ovladači Volume, Rate, Depth nabízí klasickou modulaci počínaje subtilním doublingem a konče masivním vlněním. Přepínač Vibe navíc odstraňuje z výstupu čistý signál a ponechává pouze efektovanou větev, takže pedál v tomto režimu produkuje výrazné pitch vibrato.

Delay o délce 80 až 800 ms zvládne vše od krátkého slapbacku po prostorově objemný ambient. Společně s parametry Volume, Time, Repeats je instalován přepínač Type volící mezi čistým digitálním dozvukem a temnější barvou typickou pro analogová vintage echa. Při extrémním nastavení potenciometru Repeats dochází k oscilaci odkazující na delaye osazené BBD čipy.

Univerzálně koncipovaný Reverb poskytuje širokou zvukovou paletu zahrnující řadu možností od decentního roomu až po výrazný efekt typu Cathedral, je vybaven funkcemi Verb, EQ, Decay a spínačem Pre-delay, zařazujícím před reverbový obvod krátký dozvuk pro vytváření zvuku evokujícího klasický pružinový hall.

Krabičky z edice JHS 3 Series sdílí rozměry 11.2 x 6.5 x 31 mm, proudový odběr se pohybuje od 8 mA po 74 mA podle modelu, a napájení je řešeno prostřednictvím 9V adapteru. Oficiální ceny jednotlivých kousků z kolekce JHS 3 Series, vyráběné v dílnách v Kansas City, byly v případě americké části trhu nastaveny shodně na 99 dolarů.

Tagy JHS Pedals JHS 3 Series

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY