Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.10.2019 - 07:00

Se sóly i bez nich: speciální reedice Satrianiho alba Surfing With The Alien

Druhé studiové album Surfing With The Alien, vydané v roce 1987 u labelu Relativity Records, katapultovalo Joea Satrianiho mezi tzv. „guitar heroes“ a zároveň nastavilo novou laťku v instrumentálním žánru, kterému vévodí kytarová sóla. Celá řada následovníků se tehdy nechala inspirovat Satrianiho nápaditým vedením partů i zvukem, a počin s rozpočtem pouhých 13 000 dolarů dal také najevo, že cesta k úspěchu nemusí být vždy doprovázena masivní postprodukcí a obrovskými finančními náklady.

Satriani se nyní rozhodl k přelomovému albu vrátit speciální reedicí sestávající z dvou vinylů. První LP nese remasterovanou verzi klasiky a u tracků druhé desky byly odstraněny stopy se sólovými pasážemi, což kytaristům nabízí nejen prostor pro jamování, ale přináší i přehlednější náhled do Satrianiho aranžérské kuchyně.

Kolekce s hity jako Surfing With The Alien, Ice 9, Always with Me, Always with You nebo Satch Boogie vyjde 29. listopadu (Record Store Day) v limitované edici čítající 3 500 kopií. Distribuci setu zajišťuje společnost Legacy Recordings, která pro mateřský koncern Sony Music obstarává emise archivních titulů.

Tagy Joe Satriani Surfing With The Alien
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY