Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Scott Ian z Anthrax představuje svou sbírku Jacksonů

Scott Ian, dlouholetý tovární hráč značky Jackson, je velkým příznivcem kytar typu Flying V, což nepotvrzují jen současné signatury X Series King V KVXT nebo USA King V KVT, ale také řada nástrojů z jeho sbírky, kterou se kytarista thrashových ikon Anthrax rozhodl představit na YouTube kanálu společnosti Jackson Guitars. Výrobce se snaží Scottovi vyjít vstříc různými zakázkovými specialitami, což hráč potvrzuje slovy: „Co je na Jackson Custom Shopu tak skvělé, je fakt, že opravdu milují, když přijdete s absurdními nápady a oni je pak skutečně zrealizují.“

Na záznamu je k vidění např. replika Randy Rhoads Concorde, jehož předlohu navrhl zakladatel firmy Grover Jackson s bývalým kytaristou Ozzyho Osbournea, Custom Shop Rhoads z roku 1982, který si Scott v minulosti pořídil za 2700 dolarů a stále ho používá při nahrávání, a nechybí ani slavný jednosnímačový superstrat NOT Soloist s pražci končícími na 14. poloze nebo tradičněji koncipované verze Soloist v laku Silver Burst.

Další Flyingy jsou zastoupeny custom verzí s vibratem Floyd Rose, řadou koncertních štací poznamenanou variantou v barvě slonové kosti s nápisem Baldini na krku, modernějším modelem opatřeným javorovým topem s plamínkovou kresbou, zeleným transparentním lakem a identickým nápisem nebo Flyingem v černobílém provedení ve stylu kytar Michaela Schenkera. Přehlídku uzavírá Explorer ve zlatém odstínu a signovaný strat San Dimas Adriana Smithe z Iron Maiden.

Tagy Scott Ian Anthrax

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY