Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.04.2021 - 08:00

Sběratelská rarita Ibanez SK-10 Visual Super Product

Po úspěchu ikonické série 9 uvedla v roce 1986 značka Ibanez na trh pedálovou edici 10 „Power Series“ zahrnující ekvalizer, kompresory, delaye, modulace, oktaver a samozřejmě i zkreslovací pedály, ale jeden model v oficiálním katalogu firmy nenajdete. Jedná se o distortion s trochu nezvyklým označením Ibanez SK-10 Visual Super Product (Sound from USA), který byl v malém počtu vyroben exkluzivně pro japonskou síť obchodů Ishibashi Music.

Elektronika efektu s ovladači Tube (gain), EQ (hi-pass korekce), Power (hlasitost) je postavena na čipu JRC 5534DD a obvod vychází z overdrivu Ibanez FC-10 Fat Cat inspirovaného klasickým zkreslovačem ProCo Rat. Záznam, kde by figuroval tento více než třicet let starý distortion, nebylo doposud možné nalézt ani na YouTube, což se rozhodl napravit šéfkonstruktér butikové firmy JHS Pedals Josh Scott, který Visual Super Product považuje za nejvzácnější sériově vyráběný pedál.

Pokud vás zajímá zvuk a další detaily týkající se téměř neznámého efektu Ibanez SK-10, tak mrkněte na přiložené video. Mimochodem, jeden z exemplářů se před lety prodal na portálu reverb.com za cca 730 eur. Prodejce z Osaky s nickem Camp with W460 zde nabízí také jiné krabičky ze sedmdesátých a osmdesátých let.

Tagy Ibanez Ibanez SK-10 Visual Super Product
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY