Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.05.2020 - 08:00

Sběratelská kolekce „Zakk Wylde“ je na prodej za 110 tisíc dolarů

Zakk Wylde, kytarista Ozzyho Osbournea a frontman kapely Black Label Society, má po světě zástupy fanoušků. K těm skalním se určitě řadí sběratel s nickem hitchhikermusic, který na portálu ebay nabízí k prodeji kolekci Wyldeových nástrojů a dalšího gearu za cenu přesahující 110 tisíc dolarů. Součástí sbírky je sedm signovaných modelů Gibson Les Paul Custom Bullseye, jedna úprava Aged, verze Camo nebo Rough Top, dva modely Vertigo a tři provedení Custom Painted.

Nechybí ani Gibson Flying V Bullseye s vibratem Floyd Rose, trojice Gibsonů ZV Bullseye kombinujících tvar SG a Flyingu, pět nástrojů z produkce značky Wylde Audio, signovaný aparát Marshall JCM 800 s kabinetem, 18 pevných a 6 měkkých nástrojových pouzder, signovaný wah pedál Jim Dunlop, trička, DVD, plakáty, fotky atd. Sbírka za v přepočtu cca 2.8 milionu Kč je prodejná pouze jako komplet.

První přiložené video demonstruje konstrukci a zvukové možnosti Wyldeova signovaného modelu Gibson Les Paul Custom Bullseye s javorovým krkem (profil '59), ebenovým hmatníkem a aktivními snímači EMG 85/81 v kombinaci s marshallským „osmikilem“. Druhý záznam z produkce magazínu Loudwire přináší sestřih mapující některé momenty Wyldeovy kariéry včetně rozhovorů nebo části sessionu, kde Wylde hraje na klasické piano Wurlitzer.

Tagy Zakk Wylde
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY