Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 20.07.2020 - 00:01

Satrianiho model Ibanez v provedení JS140M-SDL

Pravděpodobně v průběhu října dorazí na český trh nový model superstratu Ibanez JS140M-SDL, jenž představuje finančně nejdostupnější verzi ze současné signované série kytar Joea Satrianiho. Nástroj, vycházející stejně jako ostatní zástupci s označením JS z produktové řady Radius, disponuje firemními snímači v konfiguraci HH, vibratem se sníženým profilem a pro danou edici trochu překvapivě javorovým hmatníkem, který v tomto případě nahradil tradičně používaný palisandr.

Korpus s typicky zaoblenými hranami je vyroben z lípy a pro krk, připevněný přes zkosený spoj umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám, byl vybrán jeden kus javoru s kulatějším profilem JS (síla na 1.pr. 20 mm, na 12. pr. 22.3 mm). Hmatník o radiusu 250 mm nese 24 pražců medium jumbo, zámky strun na nultém pražci mají šířku 42 mm.

Kytara využívá kobylkový humbucker Ibanez Quantum s magnetem Alnico, kterému sekunduje krkový keramický minihumbucker Infinity RD s kolejnicovými nástavci. Užší formát krkového HB umožňuje snímat signál strun v podobném místě jako u předchozí modelů JS s 22 pražci a standardním HB. Volba snímače tohoto konstrukčního typu má samozřejmě dopad na výsledný tón a odráží Satrianiho nekompromisní pohled na zvukové vlastnosti jeho nástrojů.

Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, společné hlasitosti a potenciometru tónové clony se zabudovaným push/pull spínačem pro aktivaci vnitřních cívek obou humbuckerů, takže k dispozici je celkem šest režimů. Struny kotví v uzamykatelném vibratu Edge-Zero II s roztečí strun 10.8 mm a přes krkové zámky a trámcový srážeč míří do licencovaných strojků Gotoh.

Ibanez JS140M-SDL v barevném provedení Soda Blue a chromovaným hardwarem je seřízen na Satrianiho dlouhá léta favorizovanou sadu strun D'Addario EXL120 (.009/.042). Výrobu obstarává indonéská pobočka značky, což se kladně odrazilo i na ceně, která se v českých obchodech pohybuje okolo hranice 23800 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez JS140M-SDL

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY