Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Rytmická sekce: workshop o fungování bubnů a baskytary

V Londýně působící baskytarista a náš kolega Marek Bero pořádá sérii tří workshopů pro baskytaristy i širší laickou veřejnost. První z workshopů proběhne 15. října v inspirativním prostoru holešovického Vnitroblocku v Jack Daniel´s Music Factory.

Workshop nazvaný Rytmická sekce – Jak spolu fungují bubny a baskytara je určený pro baskytaristy. Důležité informace ale na něm najdou všichni hudebníci, kteří chtějí pochopit všechny podstatné aspekty dobře šlapající rytmické sekce.

Bubny a basa jsou základem každé kapely a bez jejich rytmické a melodické podpory nebude fungovat žádná skladba. V názorných ukázkách se naučíte jak správně postavit basovou linku v populárních žánrech jako jsou rock, pop, blues, funk, soul, hip hop, reggae nebo metal. Důraz bude kladen nejenom na pochopení spolupráce basy a bubnů, ale také na širším kontextu, ve kterém fungují.

Jako speciální host workshopu se představí funková rytmická mašina Pavel Mrázek a Martin Houdek – basa a bubny kapely Monkey Business. Celý workshop trvá pět hodin a účastníci budou mít možnost si na místě koupit noty a tabulatury z probíraných témat a cvičení.

Kapacita je omezena na maximálně 30 účastníků, vstup na workshop je nakonec díky podpoře firem Yamaha, Markbass a Alfedus Music volný. Naladit se můžete i jedním z dílů Basáren, kde zahostoval naopak Marek Bero.

Tagy Basárny Marek Bero baskytara

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY