Přejít k hlavnímu obsahu
Přejeme co nejmenší ztráty | Foto: Pxhere.com (CC0 Public domain)
Přejeme co nejmenší ztráty | Foto: Pxhere.com (CC0 Public domain)
Zdeněk Neusar - Út, 10.03.2020 - 11:00

Rušení akcí nad sto lidí, kdo tohle promotérům zaplatí?

Jako z jiného světa působí dnešní rozhodnutí vlády. Je adekvátní? Domýšlel někdo všechny důsledky? Velmi bolestné je v každém případě pro celou kulturní obec, všechny kluby, promotéry a muzikanty, protože až do odvolání se ruší všechny kulturní akce nad sto lidí.

Aniž bych chtěl jakkoli snižovat rizika, které koronavirus přináší, takto radikální postup vzbuzuje až příliš mnoho pochybností. Člověk si také najednou uvědomí, jak snadné je i dnes lidi nechat zavřít doma, omezit část jejich svobod. „Je to správné rozhodnutí,“ komentoval premiér Andrej Babiš tvrdost opatření s odkazem na to, že ho podporují odborníci.

Až další vývoj ukáže, jestli všechna tato preventivní opatření byla nutná. Aktuálně vláda s platností od dnešních šesti hodin večer na každý pád až do odvolání zakázala všechny hromadné akce nad sto lidí, a to včetně akcí kulturních a sportovních. Zavírají se základní, střední a vyšší odborné školy, samostudium už ohlašují také první vysoké školy.

Nezbývá než doufat, že tohle období nepotrvá dlouho. Přeju nám všem hlavně zdraví. A pakliže je muzika vaše obživa, co nejmenší ztráty.

Tagy koronavirus
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festivalu Beseda u Bigbítu. Motto: "Nemusím...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY