Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 03.11.2021 - 00:01

Roland TR-Editor pro modely TR-8S a TR-6S Rhythm Performer

Bicí automaty TR-8S a TR-6S, představující vrchol řady Roland TR Rhythm Performer, lze nyní ovládat prostřednictvím bezplatného softwaru TR-Editor, jenž výrazně vylepšuje pracovní postupy u obou modelů a nabízí snadno použitelné grafické rozhraní s rozšířenými vizuálními ovládacími a organizačními nástroji, které dále posilují tvůrčí možnosti těchto stanic.

TR-Editor s přehlednou grafikou ještě více usnadní úpravu zvuků a u hardwaru eliminuje potřebu někdy zdlouhavého procházení bank presetů a dalších nabídek. Uživatel získá přístup k široké škále parametrů a ovládacích prvků v pěti snadno přístupných záložkách s možností uspořádání všech vzorků do integrované zvukové knihovny.

Aplikace pomůže s navrhováním vlastních kitů a poskytuje pokročilou editaci pohybu parametrů s okamžitým výsledkem. V jediném okně sekce FX získáte přístup k parametrům KIT a INST pro rychlé úpravy s automatickým nastavením podle vašeho výběru. Nelíbí se vám, co jste udělali? TR-EDitor má implementovány i funkce undo a redo pro rychlé revize a porovnávání nápadů.

Knihovna umožňuje vybírat vzorky prostřednictvím filtrace různých kategorií nástrojů a typů zvukových enginů,  takže přizpůsobení zvoleného presetu je otázkou chvilky. Hardwarové patche, kity a projekty lze v počítači také snadno přejmenovat.

Roland TR-Editor pro platformy macOS a Windows je volně ke stažení na webu výrobce, soubor .exe má velikost 99.9 MB. Využít je možno i Roland Cloud Manager, zajišťující přístup k Sample Packům a dalšímu prémiovému obsahu, posunujícím nejen edici TR na vyšší úroveň. Nově je na firemním cloudu v sekci Legendary dostupný také softwarový synth JD-800, jehož reálnou ikonickou verzi uvedla značka poprvé na trh v roce 1991.

Tagy Roland Roland TR-Editor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY